Як посадити помідори, щоб вони рясно плодоносили?

news

Як садити помідори? Вирощування томатів в нашому кліматі можливо тільки з попередньо підготовленої розсади. Придбати її можна на базарі, в садовому магазині або в супермаркеті з садовим відділом. Ви також можете успішно виростити їх самостійно.

Найкраще це робити в другій половині травня, коли мине небезпека заморозків, і можна буде висаджувати помідори на грядку або балкон.

Розсаду можна виростити самостійно, посіявши насіння в ящики в другій половині березня. Однак ящики повинні зберігатися в теплі. У травні розсада готова до посадки. Найкраще вибирати для вирощування стійкі до хвороб сорти, щоб їх не потрібно було обприскувати.

Як садити помідори?

Почніть з підготовки великих отворів. Якщо ґрунт не надто родючий, доцільно помістити в кожну з них трохи універсальної землі, компосту або овочевої землі. Нижнє листя розсади повинне бути трохи вище землі або на одному рівні з нею. При посадці намагайтеся не скручувати коріння. Посаджені рослини потрібно злегка притиснути і полити, але так, щоб не намочити листя.

Розсада помідорів

Молоді кущики помідорів, придатні для посадки на городі, у великий горщик або ящик, повинні бути висотою 15-30 см і мати 5-7 листків.

Хто не вирощує сам, той може купити на базарі в міні-пластикових горщиках або просто вирваними з більшої коробки разом з коренеплодом і упакованим у папір чи фольгу. Необхідно звернути увагу, щоб молоді рослини мали здорове зелене листя без плям. Вони також не повинні в’янути.

Укладання та мульчування томатів

Карликові сорти помідорів можуть рости без опор, а ось високорослі обов’язково мають мати опору, яка повинна бути твердою. Опора потрібна для захисту пагонів від перекидання і зламу. Кілок вставляють на відстані кількох см від пагона і акуратно підв’язують до нього рослину. Для перев’язки можна використовувати, наприклад, старі колготки або стрічки. Пряжа або нитки не підійдуть.

Грунт навколо рослин можна замульчувати чорною садовою плівкою або агротканиною. Це зменшить ріст бур’янів і запобіжить посуху. Однак мульчувати не обов’язково, можна просто систематично видаляти бур’яни і поливати помідори в міру необхідності.

Пасенкування

Кущі томатів мають властивість переростати. Тоді вони гірші. Тому варто обрізати непотрібні бічні пагони, що ростуть з пазух листя. Зазвичай залишають тільки головний пагін.

Також можна залишити 2-3 втечі. Така рослина на балконі або терасі виглядає більш декоративно. Однак ви повинні знати, що тоді плоди будуть дрібнішими. Коли найнижчі плоди на кущі досягнуть 3 см в діаметрі, тоді бажано видалити всі нижні листки під ними.

Коли найкраще садити помідори?

Якщо ви садите помідори з насіння (технічно ви їх сієте), то посів потрібно проводити в період з третьої декади березня по першу декаду квітня.

Якщо ви хочете висаджувати розсаду томатів, робіть це після того, як мине ризик весняних заморозків, тобто після 25 травня.

Чим удобрювати помідори?

Підживлення слід починати через 3 тижні після посадки. Щоб зробити їх екологічними, замість хімічних добрив використовують органічні, наприклад, біогумус.

Гній з кропиви також є прекрасним добривом для томатів. Робиться просто, заливаючи 2-3 кг кропиви водою. Через десяток-інший днів, коли пагони кропиви згниють, суміш вже є добривом. Просто налийте в лійку і полийте кущі.

При нападі попелиці помідори потрібно збирати, коли її мало. Якщо їх багато, то можна обприскати рослини розчином сірого мила або екстрактом часнику.

Як часто потрібно поливати помідори?

Полив зміцнює рослини і покращує їх розвиток. Коли немає спеки, досить поливати раз на тиждень, але рясно. Слідкуйте за тим, щоб не поливати листя і плоди, оскільки це сприяє розвитку хвороб.

У спекотну погоду поливати їх потрібно частіше, навіть щодня, особливо коли вони ростуть в ящиках і горщиках. Буває, що помідори вимагають поливу двічі на день – вранці і ввечері. Пересихання вони не переносять, але і перезволоження для них несприятливий. Тому потрібно контролювати вологість субстрату і стежити за погодою за вікном.

На якій відстані один від одного потрібно садити помідори?

Вирощування томатів буде успішним, якщо вони не будуть рости занадто густо. Оптимальна відстань 40-50 см. Тоді вони добре забарвлюються, бо не забирають сонця, рідше хворіють і менше піддаються нападам шкідників.

Як посадити помідори на балконі?

Правила вирощування томатів на балконі, під плівкою або в грунті однакові. Коли ви хочете мати їх на балконі, а це дуже модно останнім часом, в першу чергу виберіть правильні контейнери.

Горщики або ящики повинні бути великими, стійкими і важкими. Вони повинні мати дренаж. Рослини повинні мати кол. Селекціонерами виведено чимало карликових сортів і трохи більш високих сортів помідорів черрі для ящиків. Менш придатні великоплідні.

Вирощування помідорів в мішках з грунтом

Посадка помідорів в мішки з землею – не менш ефективний спосіб виростити гарне, плодоносне рослина. Це цікавий спосіб вирощування помідорів. Він полягає в тому, що на мішок із землею ємністю 50 л приклеюють широку міцну липку стрічку (посередині). Розрізаємо сумку, перерізавши стрічку посередині. Він зміцнить краї обох ємностей землею.

Висаджуємо їх одним невеликим кущиком помідорів як можна глибше. З пакета повинні стирчати тільки листочки. Ставимо, наприклад, на балкон і доглядаємо, як за помідорами в горщиках.

Як посадити помідори в горщик з насіння?

Пакетик насіння, куплений в садовому магазині, висівають після 15 березня в універсальний грунт або спеціальний субстрат для посіву в ящики або горщики. Їх потрібно рівномірно розкласти і засипати півсантиметровим шаром землі, яку злегка пристукнути і полити.

Ящик добре накрити плівкою і поставити в тепле місце – 22-24 градуси С. Волога і тепло прискорюють проростання. Однак щодня на кілька хвилин потрібно відкривати плівку, щоб грунт не запліснявіла. Коли помідори проростуть, плівку потрібно зняти, а температуру по можливості знизити на 2-5 градусів.

Тепер потрібно тільки полити молоді рослини. Коли вони пускають перші листочки, ми їх простібаємо, тобто пересаджуємо в окремі маленькі горщики, контейнери, наприклад, після йогурту чи інші ящики, щоб вони були більш пухкі.

Розсада буде готова до висадки в сад або в контейнери на балконі після 15 травня, тобто після Зоськиних холодів. Оскільки дні, а особливо ночі, ще можуть бути прохолодними, перед посадкою помідори варто винести на кілька днів на вулицю, наприклад, на 4-5 годин, щоб вони зміцніли.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев