Як підключати стабілізатор напруги

news

У наш час використання електроенергії постійно зростає, а це потребує оновлених та модернізованих мереж. У реальному житті це не завжди відповідає дійсності, тому і трапляються коливання напруги. Встановлення стабілізатора допомагає усунути подібні проблеми, а також вберегти електричні побутові прилади від перегрівання та несправностей.

Що необхідно для підключення стабілізатора

Якщо є потреба врятувати лише один пристрій від стрибків напруги, можна купити малопотужний стабілізатор і під’єднати його до мережі. Проте коли необхідно захистити всю побутову техніку в будинку чи квартирі від стрибків напруги, варто знати трохи більше про підключення.

Потрібно твердо запам’ятати: встановлення приладу відбувається лише після лічильника, а не навпаки. Якщо ж порядок поміняти місцями, можна отримати величезний штраф від компетентних органів, тому що стабілізатори в Україні — пристрої, які споживають електроенергію, тому їх також потрібно облікувати.

Отже, насамперед магістральне введення. Після нього потрібен лічильник, а вже насамкінець — стабілізатор напруги. Крім самого приладу, потрібно придбати:

  • гнучкий провід 1х1,5 з міді з кольоровою ізоляцією;
  • силовий кабель та струмопровідні жили;
  • трипозиційний вимикач-роз’єднувач.

Оскільки на силовий кабель йде все струмове навантаження, він має бути в перетині не меншим від магістрального введення. Трипозиційний вимикач потрібен для вмикання першого та другого споживача та показу, що все вимкнено. Стабілізатор працює в 3-х режимах: нарощує недостатню напругу, знижує надто високу до 220 В, демонструє норму показів.

Роз’єднувач із трьома позиціями дуже зручний, оскільки без потреби регулювання напруги можна вимкнути стабілізатор. Безпечне підключення досягається за умови наявності диференціального автомата для електромережі всього помешкання. Він має бути встановлений до того, як під’єднається стабілізатор, щоб обладнання не мало витоку струму.

Установлюємо стабілізатор в електричному щитку

Обладнавши в щитку вимикач із трьома фіксаціями, можна монтувати однофазний стабілізатор напруги. Вибрати місце на стіні, протягнути до нього 2 кабелі з позначками «Вхід» та «Вихід». Після зняття ізоляційного шару під’єднати дроти: фазу з кабелю для регулятора напруги до фіксаторів вихідних. Дріт на вихід подати до другого контакту роз’єднувача, заземлення та нульовий провід — до гребінок у щитку. Фаза з дифавтомата подається на вимикач із трьома фіксаціями. Для монтажу ізоляція знімається з мідного дроту й заводиться на затискач. Розподіл навантаження напруги відбуватиметься через роз’єми трипозиційного вимикача, що дуже зручно й ефективно.

Отже, сучасні стабілізатори напруги — дуже корисні пристрої, здатні вберегти побутову техніку та нескладні у встановленні, особливо для тих, хто розуміється на електроприладах та їхніх принципах дії.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев