Як перевірити чи сплачені аліменти використовуються на потреби дитини?

news

Аліменти, це майже завжди спірна тема між колишнім подружжям. Отримувач зазвичай вважає, що виплачуються копійки які не покривають потреби дитини, а платник в свою чергу, що аліментів цілком достатньо і отримувач використовує їх на себе.

Чи можливо перевірити куди витрачаються аліменти, та як це зробити, дізнаємося з консультації юриста. 

Запитання клієнта:

Мій чоловік платить аліменти на сина. Платить 2 тисячі у місяць Для нас гроші немалі. Мати дитини всі гроші тратить собі на гульки. Ми мусили і куртку купувати на зиму і взуття. Чоловік подарував сину на новий рік телефон. Як можна проконтролювати на що матір тратить аліменти і як її змусити їх витрачати на дитину?

Відповідь юриста:

Контроль за цільовим витрачанням аліментів відповідно до ст.186 СК України покладається на служби в справах дітей органів місцевого самоврядування за місцем проживання дитини, на користь якої стягуються аліменти.

Відповідна перевірка проводиться за заявою особи, яка аліменти сплачує, або з якої такі аліменти стягуються.

До заяви, про яку йшлося вище, додаються довідка про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, а також документи, які підтверджують сплату таких аліментів за останні 12 місяців. 

У випадку наявності заборгованості по сплаті аліментів, заява залишається без розгляду.

Протягом 30 днів після отримання заяви проводиться інспекційне відвідування, про проведення якого не раніше ніж за 7 днів повідомляється особа, яку перевірятимуть.

У ході проведення інспекційного відвідування здійснюється обстеження умов проживання дитини з метою визначення рівня задоволення її індивідуальних потреб.

У разі якщо розмір аліментів, що сплачується на дитину, не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку (на кожну дитину), оцінюється рівень забезпечення базових потреб дитини, а саме: забезпечення харчуванням, необхідними ліками у разі потреби, одягом та взуттям відповідно до сезону, іграшками та іншими засобами для розвитку та навчання дитини відповідно до її віку.

У разі якщо розмір аліментів складає понад два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку (на кожну дитину), підтвердженням цільового використання аліментів на дитину можуть бути: наявність облаштованих відповідними меблями та речами місць для сну та відпочинку дитини; її розвитку та навчання; приміщень для приймання їжі та санітарно-гігієнічних потреб; обладнання для занять спортом; музичних інструментів; відвідування дитиною навчальних курсів, гуртків та секцій; відкриття на ім’я дитини банківського рахунку; витрати на оздоровлення та лікування дитини, придбання засобів реабілітації тощо.

У разі виявлення за результатами проведеного інспекційного відвідування ознак, що можуть свідчити про нецільове витрачання аліментів, платник аліментів відповідно до статті 186 Сімейного кодексу України має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Фото ілюстративне з інтернету 

0 Комментариев