Як передати показники лічильника води

news

Для правильних нарахувань за комунальні послуги необхідно щомісяця передавати показники лічильників обслуговуючій компанії. Якщо не робити це вчасно, Водоканал нарахує середнє прийняте значення на кожну прописану у житлі особу. Зазвичай спожита кількість виявляється значно меншою.

Як правильно знімати показники?

Найчастіше у квартирах встановлено 2 лічильники – окремо на гарячу та холодну воду. В Україні є населені пункти, в яких повністю відсутнє гаряче водопостачання. В таких випадках прилад обліку буде лише один.

Для зручності користувачів водоміри випускають різних кольорів. Синій призначений для холодної, а червоний – для гарячої води. Їх розміщують у ванній кімнаті, на кухні чи в коридорі. Вимірюється обсяг спожитої послуги у кубометрах. Саме їх треба записувати та надавати КП без урахування літрів, які позначають останні 3 цифри. 

Коли й куди передавати показники?

Терміни подачі спожитих кубометрів визначає кожне комунальне підприємство. Наприклад:

  • Київводоканал приймає дані з 5 по останнє число місяця;
  • МКП Херсонський водоканал – впродовж трьох робочих днів після завершення розрахункового місяця;
  • У Львівводоканал слід надсилати цифри з 10 по передостаннє число поточного місяця;
  • Ірпіньводоканал просить передавати інформацію з 20 по передостаннє число календарного місяця.

Зверніть увагу, показники гарячої води необхідно надавати одночасно до Водоканалу для нарахувань за водовідведення та до Теплоенерго за підігрів води.

Якщо ви використовуєте бойлер, але у місті присутнє гаряче водопостачання, дані з червоного лічильника все одно слід надавати вчасно. У такому разі просто дублюйте цифри щомісяця.

Як передавати показники водомірів?

Переважна більшість українських комунальних підприємств має декілька каналів для приймання та опрацювання даних від населення:

  • Центри комунального сервісу, де можна вкинути бланки з цифрами у спеціальні скриньки або продиктувати оператору в порядку живої черги;
  • Особистий кабінет на сайті КП;
  • Різноманітні месенджери: Telegram, Viber;
  • Виділені телефонні лінії;
  • Короткі номери для sms;
  • Вписати у квитанцію під час оплати.

Де зручно оплатити за воду?

Найзручніший спосіб сплати за воду сьогодні – використання перевірених платіжних сервісів. На iPay.ua можна погасити рахунок будь-якої організації. На сторінці https://www.ipay.ua/ua/bills/utilities зручно скористатися фільтрами й обрати свій населений пункт та бажаний тип послуги.

Для оплати вам знадобиться банківська картка Visa, MasterCard або Простір, особистий рахунок у Водоканалі, Теплоенерго чи іншому КП та показники лічильників. Якщо ви вчасно не повідомили про використані кубометри, їх можна записати безпосередньо при оплаті. Постачальник послуг отримає ваші дані разом з грошима. По завершенню платежу є можливість надрукувати або зберегти квитанцію. Вона матиме таку ж силу, як і та, що видана у відділенні банку. 

 

0 Комментариев