Як не платити аліменти? Лише доглядати за дитиною самостійно

news

Ми дуже багато говорили на тему аліментів: як їх стягнути, на яку суму можна розраховувати, чого чекати боржникам тощо. Однак, є і інша сторона медалі. У мережі досить часто на очі трапляється саме це питання: «Пацани, як не платити аліменти, хто знає?».

Даю відповідь на питання: НІЯК. Закон стоїть на сторожі дитячих прав.
«І шо, нічо нєльзя сделать?»
Можна:
1⃣Змінити форму аліментних виплат. Цей варіант зможуть реалізувати ті, у кого у власності є нерухоме майно. Згідно зі статтею 190 Сімейного кодексу України той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Тобто, ви зберігаєте гроші, але втрачаєте житло/земельну ділянку.
2⃣Зменшити розмір аліментів.
3⃣При самостійному вихованні дитини. Хоча в більшості випадків спільні діти проживають з матір’ю, а батько підтримує їх матеріально у вигляді аліментів, батько має право претендувати на спільне проживання з дитиною та одноосібне виховання та утримання дитини.
4⃣За умов, передбачених аліментною угодою (якщо ви таку укладали).
5⃣Інші обставини (смерть одержувача аліментів (Не треба нікого вбивати!), повноліття дитини, оспорювання батьківства тощо).
Є і радикальні методи.
Наприклад, у Росії один розумник став розумницею, щоб не платити аліменти.
Так, він змінив стать.
Телеграм-канал advocatprava розповідає, що житель Курської області, який заборгував майже 800 тис. рублів (315 тис. грн.) на утримання своєї неповнолітньої дитини, до відділу судових приставів по повістках не з’явився, за місцем реєстрації не проживав, аліменти не перераховував. У зв’язку з цим його було оголошено в розшук.
Після встановлення факту його переїзду на нову адресу проживання боржника прийшли пристави. Там вони зустріли «зовні дуже схожу на нього жінку» і прийняли її за родичку. Пізніше стало відомо, що боржник змінив стать і паспорт. Та скоріш за все доведеться платити.

 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев