Як лікується катаракта?

news

Щоб визначити, чи є у вас серйозні проблеми з очами, ваш окуліст повинен перепровірити всі ваші симптоми і провести огляд очей. Якщо ви маєте певний дискомфорт, потрібно проконсультуватися з лікарем.

Офтальмолог може провести кілька тестів, включаючи:

  • Тест на гостроту зору використовує спеціальну діаграму, яка допомагає виміряти, наскільки добре ви можете читати літери. Так визначається чи є у вас ознаки погіршення зору.
  • Обстеження за допомогою щілинної лампи. За допомогою спеціального пристрою окуліст може під збільшенням перевірити структуру в передній частині ока.
  • Обстеження сітківки. Окулість використовує краплі, щоб широко розширити зіниці. Це полегшує огляд задньої частини очей (сітківки). За допомогою щілинної лампи або офтальмоскопу, лікар може перевірити ваш кришталик на певні ознаки катаракти.
  • Апланаційна тонометрія. Цей тест вимірює тиск рідини в оці. Для цього доступно кілька різних пристроїв.

Коли варто розглядати операцію

Поговоріть зі своїм окулістом про те, чи підходить вам операція. Багато очних лікарів пропонують зробити хірургічне втручання щодо катаракти, коли хвороба вже впливає на якість життя.

Ви і ваш лікар повинні вирішити, коли операція катаракти підходить саме вам. Для більшості людей не потрібно поспішати з видаленням катаракти, оскільки вона зазвичай не шкодить очам. Але катаракта може погіршуватися швидше у людей з певними захворюваннями, включаючи діабет, високий тиск або ожиріння.

Якщо ви не бажаєте одразу робити операцію, лікар може порекомендувати періодичні контрольні огляди, щоб перевірити, чи прогресує ваша катаракта. Як часто ви будете відвідувати свого окуліста, залежить від вашої ситуації.

Що відбувається під час операції

Хірург-офтальмолог видаляє помутнілий кришталик і заміняє його штучним, який ще називають інтраокулярною лінзою. Новий кришталик стане частиною вашого ока.

Для деяких людей інші проблеми з очима забороняють використання штучного матеріалу. У цих ситуаціях після операції зір можна виправити за допомогою контактних лінз або окулярів.

Пацієнтам треба знати, що операція проводиться амбулаторно під місцевою анестезію. Через певний час можна повертатися додому. 

Операція, як правило, безпечна, але несе ризик інфікування та кровотечі. 

На протязі декілька днів час пацієнт буде відчувати деякий дискомфорт, але вже через кілька тижнів все буде добре.

0 Комментариев