Як говорити з дитиною про війну та тероризм: поради психолога

news

Основною потребою кожної людини є відчуття безпеки. Лише коли дитина відчуває себе захищеною, вона може досліджувати світ, віддалятися від батьків і дорослішати. Втрата цього почуття безпеки може серйозно вплинути на її розвиток. Відмінність між дорослими і дітьми полягає в їхній здатності контролювати свої реакції та вибір дій.

Про це у своєму дописі на Facebook розповіла психологиня Світлана Ройз, пояснюючи, як правильно розмовляти з дітьми про війну та тероризм.

“Коли трапляються складні події або піднімаються важкі теми, дитина завжди шукає підтримки у дорослих. Для нас важливо контролювати свої емоції і допомагати дитині впоратися з її напруженістю. Внутрішні слова: «Я впораюсь, я дорослий, я великий, як небо, і міцний, як океан» — можуть стати психологічним ресурсом. Ми — це контейнер для емоцій дитини,” — підкреслює Світлана.

За її словами, теракт завжди є несподіванкою, яка травмує. Будь-яка дія, що загрожує життю чи безпеці, впливає на наше тіло, емоції та самооцінку.

“Теракти мають на меті зламати наше відчуття стабільності та викликати паніку, ступор або агресію. Будь-яка новина про «життя або смерть» активує найстаріші частини нашого мозку, які відповідають за виживання. Ця частина мозку реагує швидко, не дозволяючи нам мислити раціонально. В такому стані ми можемо панікувати, застигати або проявляти агресію. Всі теракти спрямовані на те, щоб викликати у нас постійне відчуття тривоги та паніки,” — пояснює психологиня.

Чим молодша дитина, тим менше інформації їй варто давати, радить Світлана. “Будь-яка дитина відчуває емоції дорослих, навіть якщо ми мовчимо. Якщо ми переживаємо, дитина це відчуває і також занурюється в цей стан. У таких випадках важливо раціонально пояснювати ситуацію, щоб зменшити емоційний вплив,” — додає Ройз.

Автор статті: Сергій Шагоферов

0 Комментариев