Ягодин заблокують з обох сторін, або українські перевізники блокуватимуть проїзд Україною для польських колег: останні новини по ситуації на кордоні

news

Акцію протесту планують розпочати вже завтра, 15 лютого. 

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на керівника громадської організації “Перевізники західного регіону” Віталія Коценка.

Українські перевізники, у відповідь на дії польських фермерів,  15 лютого розпочинають акцію протесту на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ”. 

Блокування кордону з української сторони має розпочатися завтра, з 9.00 години ранку. 

Як повідомляє очільник ГО “Перевізники західного регіону” українські страйкарі не пропускатимуть на територію України польських перевізників, які перетинають пункт пропуску “Ягодин — Дорогуськ”.

Вони будуть тут з нами стояти на своїх машинах, поки наші українські перевізники з їхнього боку не почнуть їхати. Адже вони в годину пропускають одне авто, і то не українського, а польського водія”, — повідомляє Віталій Коценко.

Також Коценко розповів, що поки не відомо, скільки триватиме акція протесту, вона буде залежати від дій протестувальників на польській стороні кордону. Ще керівник громадської організації зазначив, що з української сторони не обмежуватимуть рух рейсових автобусів. 

Читайте також Країна-агресорка оголосила у розшук Ігоря Поліщука

Що ще відомо про ситуацію на польсько-українському кордоні: 

Потяг з зіпсованою кукурудзою на пункт із пропуску Дорогуськ 

Польські протестувальники повідомили, 

що на перетині кордону в Дорогуську стоїть потяг з кукурудзою, він там знаходиться від квітня минулого року. На місце виїжджав заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак. Він підтвердив цю інформацію, а також уточнив, що кукурудза запліснявіла, тобто вона зіпсована. Власника цього потягу фактично немає, як і немає охочих везти товар в Україну.

Не кордоном єдиним, завтра польські аграрії зберуться на страйк у польському місті Вроцлав. 

Попередньо повідомляють, що в даній акції братимуть участь близько 1000 фермерів. Також протестувальники анонсують участь в акції до 500 одиниць сільськогосподарської техніки. Вже з 5 ранку близько 10 тракторів буде знаходитися біля штаб-квартири Єврокомісії на вулиці Widok. Решта техніки розмістять біля Нижньосілезького воєводського управління (DUW) та Головної Пошти. 

Розширення страйків на всі пункти пропуску і не тільки: польські аграрії намагаються відрізати українські товари від європейських ринків 

Польські фермери планують блокаду всіх прикордонних переходів з Україною. Попередньо відомо, що йдеться про 20 лютого. 

За інформацією від Профспілкового союзу польських фермерів, крім блокування автомагістралей вони вирішили заблокувати також усі під’їзні шляхи до залізничних перевалочних станцій і морських портів.

Чеські фермери підтримають польських колег та також блокуватимуть рух українським перевізникам 

Доєднатися до масштабного протесту мають намір і чеські аграрії. Планують розпочати акції вже з 19 лютого. Вони так як і польські фермери виступатимуть проти дозволу Євросоюзу на імпорт дешевої української продукції. 

Як повідомляють чеські ЗМІ, від 19 лютого фермери перекриють важкою технікою трпсу до Праги, а вже з 22 лютого мають намір вирушити до прикордонних переходів в підтримку страйкарів з інших країн. Яку кількість техніки планують привезти до кордону та на який термін, поки невідомо. 

До масштабного протесту проти сільськогосподарської політики ЄС щодо імпорту дешевої продукції з України планують приєднатися чеські фермери

За даними чеських ЗМІ, 19 лютого важкою технікою планують перекрити трасу до Праги, а вже 22 лютого вирушити до прикордонних переходів, щоб приєднатись до колег з інших країн. Скільки тракторів та іншої важкої техніки поїде на кордон наразі невідомо, пише ТСН.

Читайте також Польща очікує зростання економіки: завдяки українським біженцям прогнозують ріст ВВП на 2% протягом наступних п’яти років 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев