Вже завтра лідер гурту «Фіолет» Сергій Мартинюк презентує у Луцьку роман

news

10 лютого до Луцька завітає музикант, письменник, громадський діяч, організатор фестивалів, засновник та лідер гурту «Фіолет» Сергій Мартинюк.

Нещодавно у Сергія «Колоса» Мартинюка у «Видавництві Старого Лева» вийшла книжка «Король дощу». І саме презентувати своє творіння авто приїде до нашого міста.

Презентація у Луцьку відбудеться 10 лютого, о 16:00 у Волинській обласній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки (вул. Шопена,11). Модеруватиме журналістка і давня подруга Сергія Ірина Качан. Захід відбудеться в межах Луцької літературної резиденції «Місто натхнення».

У новому виданні музикант описав стосунки юної пари на тлі Києва та першої карантинної весни. Тривожність тут чергується зі спалахами пристрасті, чутливість – з байдужістю, а внутрішні переживання – з викликами зовнішнього світу. Протягом лютого автор презентує книжку у дев’яти містах. (посилання на новину https://starylev.com.ua/events/korol-doshhu-mandruye-ukrayinoyu-lider-gurtu-fiolet-sergiy-martynyuk-prezentuye-roman)

Костя і Мар’яна – типові представники покоління зумерів, свідомість яких формувалася в епоху інтернету. Попри різні смаки, погляди на життя і соціальний статус, їхні почуття переросли в кількарічні стосунки. Раптовий спалах епідемії змусив героїв повернутися до батьківських стін і по-новому відкривати для себе спілкування з рідними, позначене травматичним спадком минулого. Маски ховають не лише посмішки, а й правду, чи наважаться герої зазирнути в неї? Хто такий Король Дощу і чи потребує він жертв?

Сергій розповідає: «Король дощу» був написаний ще навесні 2020-го, в перші місяці самоізоляції. Лаконічна історія (не)любові двох неідеальних людей в декораціях ковідного карантину, напівпорожнього Києва та панічної атмосфери незнання навколо. Цей роман став  хорошою можливістю поговорити про наші стосунки з батьками, пошуки порозуміння між поколіннями, свою соціальну ідентичність та життя, яке безповоротно змінив інтернет.

«Король дощу» стане  останньою книгою в циклі, так званої «трилогії міст», тому на сторінках нового роману вам епізодично зустрінуться кілька персонажів з «Капітана Смутку» та «Рок-н-ролу», але сюжетно ці історії абсолютно не пов‘язані. Тому, якщо ви не читали моїх попередніх книг, не бійтеся почати з цієї. Дещо побоююся реакції читачів на невеликі розміри роману, та іншою ця історія, зважаючи на її героїв і епоху, коли все відбувається, бути просто не могла».

Сергій «Колос» Мартинюк – автор двох романів та поетичної збірки. Перший роман, «Капітан Смуток», став одним з найяскравіших прозових дебютів останніх років в українській літературі, другий «Рок-н-рол» –  присвячений закуліссю української рок-сцени.

0 Комментариев