Вирощуємо полуницю: як, чим та коли підгодовувати ягоду

news

Червона та солодка, улюблениця багатьох – літня ягідка полуниця. Вона може давати врожай, навіть ростучи на одному і тому ж місці по кілька років, проте за нею потрібен вс=часний та правильний догляд.

В період вирощування полуниці, її потрібно підгодовувати тричі. Досвідчені городники знають, що робити це варто навесні, влітку і восени.

Чим можна підгодувати полуницю?

Для стиглої літньої ягоди підходять далеко не всі види добрив. Найвдалішими вважаються:

  • мінеральні – азот, калій, фосфор;
  • органічні – біогумус, компост, перегній;
  • комплексні – нітрофоска, нітроамофоска, аммофоска;
  • органомінеральні або на основі гумінових кислот;
  • мікродобрива з головним елементом – міддю, бором, залізом, марганцем, йодом.

Ви можете приготувати добриво самостійно або купити готовий склад в магазині. Якщо використовуєте покупний засіб, то строго дотримуйтеся рекомендацій виробника, зазначених на упаковці.

Підживлення полуниці

Існує три головних компонента, які потрібно використовувати в якості добрив для полуниці. Кожен з них актуальний в різні пори року і по-різному ефективний в процесі дозрівання ягоди.

Фосфор і азот

Фосфор використовують, як добриво, після висаджування культури навесні. Якщо ви бачите, що нові листочки полуниці мають насичений зелений відтінок, а старі фарбуються в пурпурний колір – рослина погано себе почуває і їй не вистачає цього елемента.

Азотисті добрива також потрібні навесні до початку цвітіння, при цьому, азотнокислий кальцій вважається найефективнішим для полуниці. Вносити його потрібно з розрахунку 20-25 г на 10 л води в рідкому вигляді разом з поливом рослини.

Калій

Даний елемент використовують влітку і восени після того, як пройде фаза активного плодоношення. Саме в цей період закладаються бруньки для врожаю в наступному році. Найчастіше в чистому вигляді використовують сульфат калію (25-35 гр на 1 квадратний метр) і калійну селітру (20 г на 10 л води).

Підживлення полуниці навесні народними засобами

Деякі городники вважають за краще тільки “бабусині” методи в процесі догляду за своїми грядками. УНІАН пропонує кілька перевірених способів підгодівлі полуниці.

Дріжджі

Змішати 12 г сухих або 25 г свіжих пресованих дріжджів і 2-3 ст.л цукру з 3 літрами теплої води. Залишити в теплому темному місці на годину, дочекатися появи піни. Потім додати теплої води так, щоб в результаті вийшло 10 л розчину і перемішати. Під кожен кущ полуниці налити по 500 мл рідини.

Йод і нашатирний спирт

Йод розчинити у воді в пропорції 10 крапель на 10 л рідини. Ретельно перемішати і обприскувати полуницю з пульверизатора. Якщо хочете використовувати нашатирний спирт, то в 10 л води вам потрібно розчинити 2-3 ст.л нашатирю. Перемішайте розчин і поливайте рослину з лійки так, щоб рідина потрапляла і на листя.

Деревна зола

Золою можна удобрювати полуницю двома способами:

  • змочити водою кущі і зверху через сито посипати золою;
  • розчинити склянку золи в 10 л води і вилити по 500 мл засобу під кожен кущ.

Досвідчені садівники кажуть, що зола більш результативна разом з азотистими добривами, але вносити таку підгодівлю потрібно через тиждень після них.

0 Комментариев