Вибір штор в сучасному інтер’єрі: для створення гармонії та затишку

news

Аби створити красиву обстановку, де буде приємно знаходитись всім домочадцям та гостям, необхідно подбати про правильне оформлення кімнат, зокрема, про декоративний текстиль. Штори в інтер’єрі відіграють не тільки практичну, а й естетичну роль, надаючи приміщенню особливого шику. Головне правило сьогочасного дизайну – простота і функціональність, це сповна відноситься і до домашнього текстилю. Навіть класика сьогодні передбачає більш стримані рішення, без надмірної кількості драпірувань, складних форм і узорів. Якщо потрібно придбати стильні сучасні фіранки, гардини або портьєри, магазин штор «Ланіта» пропонує широкий асортимент таких виробів – як уже готових, так і з пошиттям за індивідуальними побажаннями замовника. А, щоб визначитися з цими побажаннями, слід ознайомитись із ключовими тенденціями вибору віконного оздоблення у сучасному оформленні житла.

Вертикальні штори із тканини: традиційне й універсальне рішення

Попри популярність римських, японських, розсувних модифікацій і різних інших видів жалюзі, звичні вертикальні гардини та штори з легкими драпіровками залишаються найбільш затребуваним рішенням. Правильно підібравши відтінок і фактуру, легко вписати їх як у класичний інтер’єр, так і в кімнату, оформлену в ультрасучасній стилістиці хай-тек чи суворому стилі лофт. Варіантів поєднань є декілька:

  • Тюль і штори.
  • Тюль, штори та ламбрекен.
  • Використання виключно тюлі, в рамках складної композиції – часто більш щільний тюль виконує роль штори. Такий підхід актуальний, якщо потрібно забезпечити достатнє освітлення і при цьому вберегти жителів кімнати від сторонніх допитливих поглядів ззовні.

Гардини чи портьєри самостійно практично не використовуються, а при поєднанні їх із тюлем важливо пам’ятати: тканина для штор має бути щільніша та більш насиченого кольору, аніж тюлі. Сонцезахисні штори потрібні обов’язково, якщо вікна виходять на сонячну сторону. Також при цьому бажаний пошив підхватів в тон або контрастних, однак з тієї самої тканини. Підхвати дозволять регулювати кількість сонячного проміння, яке проникатиме в приміщення.

Специфіка вибору відтінку віконного декору

Підбір може здійснюватись за такими принципами:

  • До кольору стін. Якщо шпалери з візерунком, то штори можуть підбиратись саме в тон цього узору, наприклад, коричневі штори співзвучні таким же по відтінку вензелям на шпалерах.
  • До загальної кольорового діапазону інтер’єру. Чудово підходить до монохромного дизайну, коли все в кімнаті підібране в єдиній палітрі. Щоб отримати виразну композицію, доцільно комбінувати різноманітні відтінки.
  • З контрастом. У цій ситуації завіси добираються в насиченій, яскравій гамі. Цей підхід раціональний у мінімалістичних інтер’єрах, де вони виконують функцію акценту.
  • Компоновка з поєднанням декількох кольорів. Всі ці тони обираються гармонійно до відтінків, наявних у дизайні приміщення.

Сучасний декор вікон може створювати акцент на особливостях елементів обстановки, наприклад, кольорі деревини меблів, оббивці дивана, декоративних подушках і т.д.

Карнизи: надійна основа

Карниз може бути помітним чи прихованим. Якщо вибір зроблений на користь першого підходу, варто пам’ятати, що ця деталь не має своїм дизайном «перетягувати» увагу на себе від віконної композиції. Крім цього лаконічне виконання має ще один плюс – воно дозволить з часом замінити штори на інші без необхідності заміни самого карнизу.

Простий за дизайном карниз легко поєднується з будь-яким стильовим рішенням інтер’єру. При виборі базових тонів, як-от дерев’яний, металевий сріблястий, золотистий чи мідний, це стане основою для створення у майбутньому нових цікавих стилістичних ансамблів.

0 Комментариев