Ви поспішаєте на роботу, чи по справах, а затримка медиків може вартувати життя: Як поводитись водіям та пасажирам зустрівши ‘швидку”

news

Час, від якого залежить життя інших людей, для працівників екстрених служб вимірюється секундами. 

Тож усім учасникам дорожнього руху дуже важливо не заважати їхній роботі. Міністерство охорони здоров’я України спільно з Патрульною поліцією України  нагадують про те, як поводитися водіям і пішоходам, якщо поруч із ними на проїжджій частині опинилася «швидка».

Читайте також За яких умов оперативне втручання безкоштовне: На який перелік безкоштовних послуг можуть розраховувати пацієнти

Що робити, якщо вас наближається «швидка» з увімкненим світловим та звуковим або лише світловим сигналом?

Дайте «швидкій» дорогу і забезпечте їй безперешкодний проїзд. Для цього звільніть смугу, якою рухається «швидка», або тримайтеся якомога ближче до краю проїжджої частини.

Ви наближаєтеся до «швидкої» з увімкненими світловим та/або звуковим сигналом, що стоїть на дорозі/узбіччі?

Знижуйте швидкість до 40 км/год та – якщо регулювальник подає відповідний сигнал – зупиніться. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника.

Як пропустити «швидку», якщо ви в заторі?

В європейських країнах це називають «аварійним коридором». Якщо ви перебуваєте в заторі, то учасники дорожнього руху мають розташувати авто:

  • Якщо на дорозі є розділювальна смуга (транспортне огородження чи зелена зона): ті, хто рухаються у крайній лівій смузі, – якомога лівіше, а у крайній правій – якомога правіше.
  • Якщо розділювальної смуги немає: автомобілі потрібно розмістити якомога правіше – так утвориться смуга, ширини якої достатньо для проїзду «швидкої».

Читайте також Які безкоштовні обстеження можна отримати через направлення сімейного лікаря?

Ви хочете перейти дорогу і бачите «швидку» з увімкненими світловим та/або звуковим сигналом?

У такому випадку ви маєте утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її. Пріоритет – у машини швидкої допомоги.

Ненадання переваги в русі машині швидкої допомоги, що рухається з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними маячками, карається штрафом у 680 гривень. Та, головне, важливо пам’ятати, що ціною вашого недотримання правил може стати чиєсь життя.

Права водія автівки швидкої допомоги 

Водій «швидкої» може* відступати від правил дорожнього руху, що регулюють проїзд перехресть і пішохідних зон, обгін, швидкість руху тощо. Водночас – має дотримуватися сигналів регулювальника.  

*за умови увімкнення проблискового маячка і спеціального звукового сигналу. Проте звуковий сигнал може бути вимкнений.

За інформацією: Міністерства охорони здоров’я України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев