Втрата трудової: українці зможуть підтвердити свій трудовий стаж онлайн

news

Громадяни України, які втратили свої трудові книги, тепер мають можливість підтвердити свій трудовий стаж в онлайн-режимі, оскільки електронна система містить дані за понад 20 років у минулому.

Про цей спосіб розібратися у статті групи “Ти ж юрист” в Telegram.

Процес підтвердження трудового стажу виглядає наступним чином:

  • В системі Пенсійного фонду України зберігаються дані, і починаючи з 2000 року, генерується електронна трудова книжка.
  • Для відновлення втраченої інформації ви можете скористатися порталом електронних послуг ПФУ або використовувати мобільний додаток для Android та IOS.
  • Процедура включає в себе авторизацію в обраному е-сервісі за допомогою електронного підпису або BankID, перехід до меню “Комунікації з ПФУ” та вибір “Запит на отримання електронних документів”.
  • Після цього вам слід вибрати “Витяг з ЕТК”, заповнити додаткові поля, підписати та надіслати ваше звернення.
  • Після невеликої обробки вашого запиту ви зможете знайти і завантажити інформацію про періоди вашої роботи на свій пристрій в розділі “Мої звернення”.

Щодо відновлення втраченої трудової книги, вам необхідно звернутися до останнього місця роботи та подати заяву про втрату цього документа. Не пізніше ніж через 15 днів після подання заяви, ваш роботодавець має видати вам нову трудову книгу з позначкою “Дублікат”.

Ця нова книга не буде відрізнятися від попередньої трудової та заповнюватиметься за загальними правилами. В ній будуть записи про загальний стаж роботи.

Загальний стаж, який не підтверджено документами, буде вказано сумарно – зазначено загальну кількість років, місяців і днів роботи без вказівки на конкретні підприємства, посади та періоди зайнятості.

Якщо вам потрібен повний перелік посад і всі подробиці щодо кожного місця роботи, вам слід буде звернутися до всіх своїх попередніх роботодавців із відповідною заявою, і вони дозаповнять вашу трудову книгу.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев