Вплив різних страв та продуктів на виникнення печії після прийому їжі

news

Печія найчастіше з’являється після прийому їжі, коли ми їмо занадто багато або поспішно. Неправильно підібрана дієта може посилити симптоми печії. Отже, що їсти, щоб її уникнути?

Печія і дієта – важливий зв’язок

Найбільш неприємним симптомом рефлюксу є відчуття печіння в стравоході. Якщо ви страждаєте від цього захворювання, ви напевно помітили, що є продукти, які викликають печію. Правил тут, звичайно, немає. Те, що шкодить одній людині, може не вплинути на появу неприємних симптомів у іншої. Однак існує ряд правил харчування, які вказують, що не можна їсти, щоб уникнути печії.

  1. Задаючись питанням, що їсти при рефлюксі, ми рідко розглядаємо хліб як їжу, яка викликає печію. Однак, виявляється, на ньому варто зосередитися! При рефлюксній дієті рекомендується легкий дрібнозернистий хліб, у тому числі хліб грем. На жаль, темний цільнозерновий хліб може викликати печію, хоча це не правило.
  2. Молоко і печія – це тема, яка викликає багато «суперечок». З одного боку, споживання молока рекомендується як тимчасовий, швидкий спосіб полегшити відчуття печіння в стравоході. Молоко нейтралізує соляну кислоту, і цей метод відомий поколінням. З іншого боку, рефлюкс після молочних продуктів – явище часте. Тому, якщо ми помічаємо такий зв’язок, слід уникати молока, а дуже часто й інших молочних продуктів. Однак, якщо ми не спостерігаємо проблеми після вживання молочних продуктів, ми можемо сміливо вживати, наприклад, кефір.
  3. Жири необхідні в кожній дієті, але продукти з високим вмістом жиру, на жаль, залишаються в шлунку довше. Організму потрібно більше часу, щоб їх переробити. Тому, для уникнення печії, ми, як правило, схиляємося до рослинних олій і маргарину.
  4. Немає жодних показань до повного виключення м’яса з раціону, хоча відомо, що воно має підкислювальну дію на організм. Однак, варто вибирати досить нежирну нарізку і м’ясо: яловичину, телятину, птицю. Що стосується риби, то краще – тріску, лина, окуня, ляща.
  5. Обов’язково варені, наприклад, молоді коренеплоди: морква, буряк, петрушка. Також можна сміливо включати в свій раціон шпинат і гарбуз. Хорошим засобом прийому перерахованих вище овочів при рефлюксній хворобі є супи. У свою чергу, печія після вживання помідорів і свіжих огірків зустрічається досить часто. При їх вживанні варто бути обережним, як і при вживанні капусти, цибулі або часнику.

Які фрукти можна їсти при рефлюксі?

У цьому плані немає серйозних обмежень, крім цитрусових. Особливо це стосується апельсинів, лимонів і грейпфрутів. Кислоти, що містяться в них, підвищують pH вмісту шлунку і можуть збільшити вироблення соляної кислоти. У період важкого перебігу захворювання варто їсти фрукти в протертому вигляді.

Що пити при печії?

Бажано якомога більше води, але тільки негазованої, багатої солями кальцію. Вживання води під час печії може принести деяке полегшення. Крім того, можна пити овочеві соки. Рекомендуються також фруктові чаї та настої трав, особливо ромашки. Ромашка чудово знімає запалення, а також має розслаблюючу дію.

Література

1. Михеенко, А. И. (2011). Культура питания как составляющая культуры здоровья человека (валеологический аспект). Pedagogics, psychology, medical-biological problems of physical training and sports, (3), 116-121.

2. Богачова, О. С., & Літвінова, В. О. (2023). Вплив різних видів харчування на здоров’я та самопочуття людини.

3. Карплюк, В. П. ПРИЧИНИ ПОРУШЕНЬ ФУНКЦІЙ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ ТА ЗАХВОРЮВАННЯ ЯКІ ВИНИКАЮТЬ.

На правах реклами

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев