Ворожіння та обряди на Стрітення: чи можна у цей день проводити обряди?

news

15 лютого православ’я відзначає одне з найдавніших своїх свят – Стрітення Господнє. Крім релігійного значення, Стрітення здавна вважалося символічною зустріччю зими і весни. І хоча церква забороняє будь-які ритуали, замовляння і передбачення майбутнього, цього дня на Русі були дуже популярні обряди й ворожіння: в народі вірили, що всі пророцтва обов’язково збуваються.

Обряд для залучення сімейного щастя і достатку

З давніх-давен вважалося, що цей обряд відведе всі неприємності від сім’ї і привабить достаток на весь рік.

Так, уранці на Стрітення потрібно принести з церкви свяченої води. Її наливають у стакан і ставлять на стіл, застелений лляною скатертиною. По обидва боки від склянки потрібно запалити дві свічки.

Далі тричі слід прочитати молитву “Отче наш” і зробити три ковтки. Залишок води ділять на три частини і допивають у наступні три дні.

Обряд на очищення від гріхів і хвороб

Оскільки Стрітення Господнє вважається символічним приходом нового життя, цього дня завдяки спеціальному обряду намагалися очистити свою душу від гріхів.

Для проведення обряду потрібно вдягнутися у вільний одяг світлих кольорів. У тазик налити освяченої в храмі води і ретельно вмитися, вставши перед посудиною на коліна.

Після цього воду переливають у банку. До заходу потрібно вилити все на перехресті доріг.

Ворожіння на судженого

На Стрітення дівчата традиційно ворожили, намагаючись вгадати, хто з них скоро вийде заміж. Так, кожна пекла пампушки із здобного тіста.

Після заходу сонця дівчата збиралися в одній хаті і на край столу складали всі булки.

Потім впускали голодного пса і дивилися, чию пампушку він з’їсть першою: вважалося, що дівчина, яка спекла цю булку, раніше за інших стане нареченою.

0 Комментариев