Волиняни, які опалюють житло дровами та вугіллям, отримають додаткові гроші

news

З метою забезпечення комфортного зимового періоду для родин, які використовують дрова або вугілля для опалення свого житла, Уряд прийняв рішення про значне підвищення фінансової допомоги на закупівлю твердого пічного палива для тих, хто потребує такої підтримки.

Станом на 7 листопада приблизно 1,3 мільйона українських домогосподарств отримують житлову субсидію (з них понад 200 тисяч господарств вже отримали субсидію на тверде пічне побутове паливо); ще 1,2 мільйона сімей отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг (з них понад 100 тисяч родин також отримали пільгу на тверде пічне побутове паливо).

Згідно з Постановою від 07.11.2023 р. № 1173 “Про реалізацію експериментального проекту щодо надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива у 2023-2024 роках”, розробленою Мінсоцполітики та схваленою Урядом, обсяг фінансової підтримки для домогосподарств, які опалюють своє житло дровами та вугіллям, значно збільшено.

Проект реалізується спільно з міжнародними партнерами України, включаючи УВКБ ООН, яке фінансує частину збільшених виплат.

Згідно з прийнятим рішенням Уряду, нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 збільшаться в середньому в 4 рази і становитимуть для надання пільг:

  • на вугілля – 1,87 т; на дрова – 6,22 т

надання субсидії:

  • на вугілля – 2,23 т; на дрова – 7,41 т

Рішення Уряду також враховує зростання ринкових цін на вугілля і деревину за останні роки. Таким чином, громадяни, які отримують житлово-комунальні субсидії і пільги на ці види палива, отримають допомогу, яка дозволить покрити більшу частину витрат домогосподарств на придбання цих видів палива.

Це означає, що фінансова підтримка для українців, які опалюються вугіллям або дровами, зросте у декілька разів. До цього часу загальний граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо становив 6973 гривень на домогосподарство на рік. З урахуванням нового підходу, сукупний обсяг фінансової підтримки на одне домогосподарство може досягати 16 234 гривень на рік.

Розмір субсидії і додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива розраховується індивідуально для кожного домогосподарства, залежно від доходів родини: чим менше доходи, тим більшу частину витрат на паливо оплатить держава та міжнародні партнери.

Підвищення виплат буде здійснено для всіх громадян, які мають право на призначення пільги або субсидії на тверде пічне паливо, за винятком тих, яким вже здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період в розмірі, який не менше визначеного проектом.

Ця постанова Кабінету Міністрів слугує важливим прикладом взаємодії між українським урядом та міжнародними партнерами. Завдяки цій співпраці стало можливим забезпечити підтримку сотень тисяч українців по всій країні. Ми висловлюємо особливу вдячність міжнародним донорам за їх системну підтримку України в цей важливий період.

Звертаємо вашу увагу, що для перерахунку розміру пільг та субсидій на тверде пічне побутове паливо в поточному році НЕ потрібно спеціально звертатися до Пенсійного фонду України.

Якщо вашій родині вже призначено житлово-комунальну пільгу або субсидію на придбання твердого пічного палива, – розмір підтримки буде автоматично перерахований. Однак важливо вам дати згоду Пенсійному фонду на передачу ваших даних міжнародному донору для отримання збільшеної допомоги, згідно з цим Рішенням. Згоду можна подати відповідно до отриманого смс-повідомлення (для тих, хто вже отримує субсидії на тверде пічне паливо), через електронний кабінет Пенсійного фонду України або шляхом звернення до відділення ПФУ.

Якщо вам ще не призначено пільгу чи субсидію, але ви потребуєте державної підтримки – необхідно звернутися за ними до ПФУ відповідно до загальних процедур та подати відповідну заяву.

Нагадуємо, що звернутися до Пенсійного фонду можна різними способами – онлайн чи офлайн.

0 Комментариев