Волиняни мають змогу безоплатно пройти навчання для освоєння нової професії: Хто може взяти участь у програмі, та куди звертатися?
Волиняни активно користуються ваучерами для навчання: більше 100 чоловік вже звернулись за послугою у центр зайнятості
Освітній ваучер – документ, що дає можливість безоплатно здобути професійне навчання або перекваліфікацію. На Волині цю послугу здійснює обласний центр зайнятості та його філії. У поточному році 106 волинян уже скористались нагодою та отримали ваучери для навчання.
Сьогодні держава надає право скористатись ваучером на навчання і отримати нові можливості для працевлаштування. У переліку доступних професій – 123 спеціальності. Максимальна вартість ваучера – 26 840 гривень (в межах десятикратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
«Станом на 15 червня, Волинський обласний центр зайнятості видав 106 освітніх ваучерів. Найбільша кількість звернень була у Ковельській (34 заявки) і Луцькій (31 заявка) філіях», – розповіла очільниця Центру.
Волиняни виявили бажання здобути фах за такими професіями:
- тракторист-машиніст (24)
- кухар (33)
- водіям транспортних засобів (12)
- закрійникам (5)
- кондитер (1).
А також за спеціальностями «Медсестринство» (20), «Психологія» (6), «Фармація» (4), «Кібербезпека» (1).
Серед мешканців області, які отримали ваучери – 2 ВПО, 3 демобілізованих учасника бойових дій, 2 особи з інвалідністю.
Читайте також Що змінилося у правилах перетину кордону з дітьми: Роз’яснення від Держприкордонслужби
Отже, хто може отримати ваучер:
- волиняни віком старше 45 років (до досягнення пенсійного віку), а страховий стаж є не меншим 15-ти років;
- звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф (до досягнення ними пенсійного віку);
- внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
- особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
- особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
- особи, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії;
- звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку.
Усі охочі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.
Читайте також Українські медики відзначатимуть своє професійне свято на місяць пізніше
Звернутись із заявкою про ваучер можна особисто у найближчий Центр зайнятості або подати її онлайн. У разі подання заявки онлайн, фахівець служби опрацьовує форму та зв’язується із заявником протягом 3 робочих днів з моменту подання.
Детальніше про послугу, супровідні документи, перелік професій та пропоновані заклади освіти можна дізнатись на сайті Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery а також за номером «гарячої лінії»: (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.
За інформацією: Волинського обласного центру зайнятості
Автор статті: Малашкевич Анна