“Волинський спадок”: до маршруту увійде одне з найгарніших місць Цуманської пущі

news

“Волинський спадок” вразить туристів мальовничими Горинськими крутосхилами

До історико-культурного екомаршруту “Волинський спадок” увійде одне з найгарніших місць “Цуманської пущі”. Це –  Горинські крутосхили.

Комплексна пам`ятка природи загальнодержавного значення. 

Тут ви побачите незвичний та мальовничий ландшафт. У нацпарку наголошують, що Горинські крутосхили – є своєрідною ілюстрацією поєднання Полісся та лісостепу.

Саме тут знаходиться однойменна екологічна стежка, протяжністю близько 2 кілометрів.

Омиває заповідне урочище річка Горинь, де живуть бобри, видри, водиться різноманітна риба.

По річці Горинь, до речі, проходить кордон Волинської та Рівненської областей. Волинський берег дуже високий стрімкий, а протилежний – низький. Берег у цьому місці має вигляд гори висотою декілька десятків метрів, а оголене урвище – світлий піщаний колір. Звідси й назва «Біла гора».

Тут особливий мікроклімат, і вздовж річки дуже рано зацвітають медунки, первоцвіт, ряст. Про багатство рослинного світу свідчить факт – тут зростає аж 20 видів фіалок.

 

***

Маршрут “Волинський спадок” реалізує ГО “Волинська фундація” у партнерстві з Українська Природоохоронна Група – UNCG, як проект, що був підтриманий в рамках конкурсної програми “Культура+” Український культурний фонд.

Маршрут матиме протяжність близько 150 кілометрів. Пролягатиме суміжними громадами Волинської та Рівненської областей: Цумань, Олика, Деражне, Клевань, Білів, Пересопниця.

 

0 Комментариев