Волинський національний університет серед двадцяти найкращих в Україні

news

Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» спільно з групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence оприлюднили результати академічного рейтингу українських університетів «Топ-200 Україна 2024». Вісімнадцятий рік поспіль цей рейтинг складається на основі Берлінських принципів та рекомендацій IREG, повідомляє osvita.ua.

Автори рейтингу використали багатокритеріальний підхід, аналізуючи великі масиви даних про діяльність університетів з відкритих джерел. Оцінювання здійснювалося на основі шести міжнародних та чотирьох національних показників. Найбільшу вагу мали академічна та науково-видавнича діяльність, досягнення в розрізі Цілей сталого розвитку ООН та вплив університетів на суспільство.

До двадцятки найкращих університетів України увійшли п’ять столичних вишів, три університети з Харкова, по два з Львова, Тернополя та Дніпра, а також по одному з Ужгорода, Луцька, Одеси, Івано-Франківська, Чернівців та Сум.

Київський політехнічний інститут ім. Сікорського посів перше місце вдруге поспіль. Друге місце залишилося за Київським національним університетом ім. Шевченка. Третє місце зайняла Львівська політехніка, піднявшись на одну позицію. Харківський національний університет ім. Каразіна опустився на четверте місце, а Сумський національний університет піднявся з шостої на п’яту позицію.

Львівський національний університет ім. Франка опустився на шосту позицію, а Національний університет біоресурсів і природокористування піднявся на сьоме місце. Харківський політехнічний інститут перемістився з сьомої на восьму позицію. Одеський національний університет ім. Мечникова піднявся на чотири позиції, зайнявши дев’яте місце, а Харківський національний університет радіоелектроніки перемістився з дев’ятого на десяте місце.

Волинський національний університет ім. Лесі Українки піднявся з 23-ї на 19-ту позицію.

«19 місце в академічному рейтингу серед закладів вищої освіти України в «ТОП-200 Україна 2024»! У 2023 році ми були на 24-му місці. Прогрес очевидний. Вітаю колектив славетного Волинського національного університету ім. Лесі Українки. Дякую студентам, викладачам і всім працівникам за результативну діяльність», – зазначив ректор вишу Анатолій Цьось.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев