Волинські податківці обговорили норми одноразового добровільного декларування

news

Тематична зустріч з питань одноразового добровільного декларування відбулася у Головному правлінні ДПС у Волинській області.

Про основні норми та положення закону, процедуру прийняття декларації, її форму учасникам заходу розповіла завідувачка сектору інформаційної взаємодії Олена Нікотіна.

«Декларування активів – винятково добровільне, здійснюється за бажанням громадянина. Серед важливих для потенційних декларантів моментів – лише камеральна перевірка поданої декларації, тобто на предмет наявності арифметичних та логічних помилок. Перевірка податківцями щодо джерела походження активів, набутих резидентом, заборонена», – зазначила посадовець.

Задекларована інформація про набуті активи не може бути використана при проведенні планових перевірок, або як докази у кримінальному провадженні, -наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Нагадаємо, що відповідно до вимог Закону України від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Щосереди громадяни мають можливість отримати консультації щодо подання одноразової добровільної декларації за номером телефону гарячої лінії в м. Луцьку (0332) 777-106 з до 10.00 до 12.00.

0 Комментариев