Волинські підприємці можуть подати декларацію платника єдиного податку 2% та сплатити податок через застосунок “Дія”

news

У застосунку “Дія” з’явилася нова функція. Відтепер українські ФОПи 3-ї групи за кілька клацань мишкою можуть  подати декларації платника єдиного податку 2% та сплатити податок.

Як повідомили у пресслужбі Мінцифри, опція доступна для фізичних осіб-підприємців 3-ї групи, так званих спрощенців, які подали заяву у Державну податкову службу на застосування спецставки 2%.

Під час воєнного стану час набув особливої цінності. Зараз як ніколи важливо, щоб у людей була можливість не витрачати час у чергах та заповнювати папірці,

– пояснив запровадження нововведення міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Як подати декларацію в “Дії”?

Щоб скористатися функцією, слід зайти в застосунок “Дія” і в меню “Послуги” обрати “Податки ФОП”. Там одразу буде доступна декларація платника єдиного податку 2% за відповідний місяць.

Користувачам потрібно буде ввести суму отриманого доходу за місяць, перевірити підтягнуті контактні дані й декларацію, які за потреби можна редагувати, та підписати документи “Дія.Підписом”.

Одразу після цього їх можна відправляти в податкову, а звітність буде доступна ФОПам у власному смартфоні. Декларацію слід подавати до 20 числа кожного місяця за доходи, отримані в попередньому місяці. Зміни поширюються на доходи, отримані з травня і до скасування воєнного стану.

Як сплатити податок?

Здійснення оплати відбувається так само швидко, в напівавтоматичному режимі. Після авторизації та обрання потрібного розділу в застосунку, слід обрати “Сплату єдиного податку 2%” за відповідний місяць.

Вручну слід ввести лише суму отриманого доходу й перевірити розрахований розмір податку до сплати. Далі можна обрати зручний спосіб обрати й здійснити платіж. Упродовж 3 днів кошти зарахують, про що буде відповідне повідомлення в розділі “Розрахунки з бюджетом”.

Сплата єдиного податку 2% доступна в застосунку до кінця кожного місяця за попередній, тобто ще 10 днів після граничного терміну подання декларації.
0 Комментариев