Волинські підприємці дев’ять із десяти декларацій до ДПС подають в електронному форматі

news

Понад 90 відсотків звітних документів, що надали на опрацювання ДПС волинські підприємці-фізичні особи, надійшли за посередництвом телекомунікаційного зв’язку.

Про це учасників засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Волинській області поінформувала заступник керівника волинських податківців Світлана Сава.

«Представники малого бізнесу – підприємці-фізичні особи, які ще кілька місяців тому надавали перевагу паперовому звітуванні, нині – активні користувачі наших електронних сервісів. Увесь цивілізований світ переходить в онлайн-режим, наші платники податків теж навчаються та пристосовуються до умов, які диктує світова пандемія та час», – наголосила заступник начальника Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Сава.

Про особливості роботи Електронного кабінету представникам громадських інституцій розповіла начальник управління електронних сервісів ГУ ДПС в області Ірина Чуйко.

«Основне призначення Електронного кабінету платника – надати платнику податків можливість реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування в режимі онлайн. Можливостями електронних сервісів ДПС користується більшість платників. Тому громадяни, які вирішать скористатися правом на податкову амністію, теж зможуть підготувати, заповнити та надіслати одноразову добровільну декларацію в електронному вигляді через Електронний кабінет», – наголосила Ірина Чуйко.

Довідково: у січні-серпні 2021 року на Волині підприємці-фізичні особи подали до ДПС понад 150 тисяч звітних документів, 136 тисяч з яких – в електронному вигляді.

Нагадаємо, що відповідно до вимог Закону України від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев