Волинські медики готові до виявлення мавпячої віспи

news
Завдяки цим тест-системам команда фахівців обласного центру контролю та профілактики хвороб досліджуватиме зразки на виявлення даного вірусу в регіоні. Як повідомили у ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ України», фахівці епідеміологічного профілю ВОЦКПХ та медичні працівники закладів охорони здоров’я з питань епіднагляду, діагностики та профілактики віспи мавп пройшли онлайн-підготовку.
Лабораторія має необхідне сучасне обладнання, укомплектована навченими кадрами.Довідково. 

Віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. За клінічними ознаками воно дуже схоже на натуральну віспу. Віспу мавп характеризують як захворювання, яке передається від тварини до людини.

Інфікування відбувається в результаті прямого контакту з кров’ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою інфікованих осіб чи тварин.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у понад 90 країн світу зареєстрували більше 40 тисяч випадків захворювання на мавпячу віспу.Найбільш масові спалахи захворювання епідеміологи фіксують сьогодні у Сполучених штатах і Бразилії, Іспанії, Німеччині та Великій Британії.

За даними МОЗ на 1 вересня, в Україні не зафіксували жодного випадку підозри на захворювання мавпячою віспою.

 

0 Комментариев