Волинь увійшла до списку областей, які отримають генератори великої потужності для лікарень та медичних освітніх закладів

news

Згідно з рішенням Уряду, 78 потужних генераторів були розподілені між лікарнями і медичними освітніми закладами для надзвичайних ситуацій, таких як відключення електропостачання через обстріли. Волинська область увійшла до списку “щасливчиків”.

Закупівля цих генераторів здійснюється у рамках співпраці між Міністерством охорони здоров’я та Світовим банком. Генератори високої потужності (від 150 до 264 кВт) розподілені у 13 регіонах, а саме: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Харківській областях і місті Києві. Перші 15 генераторів вже були доставлені до медичних закладів у регіонах.

Генератори першочергово доставляються до областей з найвищою потребою, які найчастіше зазнають обстрілів на випадок можливих перебоїв з електропостачанням чи туди, де за підсумками минулого зимового сезону заклади потребують додаткового забезпечення альтернативним джерелом живлення через часті відключення. Генератори автоматично спрацьовують в разі аварійного відключення електрики та постачають напругу в мережу: це важливо для роботи реанімацій у лікарнях, безперебійної підтримки рівнів температур під час зберігання вакцин та діяльності будь-якого медзакладу чи закладу освіти,

– зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Ці генератори призначені для використання у медичних закладах, освітніх установах (медичних коледжах і університетах) та дитячих будинках. У загальному обсязі, за результатами проекту, який реалізується МОЗ та Світовим банком через міжнародну організацію Crown Agents, буде розподілено 467 генераторів.

Влітку цього року в рамках спільних проєктів в медичних закладах (включаючи лікарні “первинки”, обласні центри контролю та профілактики хвороб) застаріле обладнання для зберігання вакцин було замінено на сучасні холодильники та морозильники, що відповідають світовим стандартам. Усього було закуплено понад 5 тисяч одиниць холодильного обладнання.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев