Волинь — 20-та в рейтингу витрат бюджетних коштів на ремонти: на що витратили 9,9 млрд грн у 2019 — 2020 рр.

news

Громадська організація “Антикорупційний штаб” провела моніторинг витрат на ремонти за бюджетні кошти по всій Україні в рамках “Карти ремонтів”.

Представляємо вам рейтинг витрат на ремонти доріг та інші ремонти 2019 — 2020 років, в якому Волинська область посіла 20-те місце: в цілому на ремонти, відновлення та реконструкцію різних об’єктів тут витратили 9,9 мільярдів гривень бюджетних коштів. До слова, на ремонти в сусідній Львівській області виділили майже на 20,7 мільярди гривень більше, а в Рівненській — на 0,6 мільярдів менше. Аналітики ГО «Антикорупційний штаб» зазначають, що кількість видатків на ремонти в кожній області майже корелюється з кількістю населення в регіоні: чим менше населена область, тим менші видатки і навпаки.

Більше половини витрачених коштів — 5,2 мільярдів — це ремонт доріг. На ремонт чи будівництво інших об’єктів витратили близько 4,7 мільярдів гривень. Представляємо ТОП-5 найдорожчих об’єктів:

  1. Найбільшу суму витратили на Нове будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у с. Стобихівка Камінь-Каширського району Волинської області — 111,5 мільйонів гривень.

  2. На другому місці — Капітальний ремонт вулиці Дубнівської в місті Луцьку Волинської області: загалом 87,0 мільйонів гривень.

  3. На третьому місці — капітальний ремонт проспекту Волі від вулиці Шопена до Київського Майдану в місті Луцьку: 63,4 мільйонів гривень.

  4. На четвертій позиції — будівництво каналізаційної мережі та системи очистки стічних вод у с. Світязь Шацького району Волинської області (коригування): 53,4  мільйонів гривень.

  5. Замикають п’ятірку роботи з Капітальний ремонт лікувального корпусу КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради по вул. Львівській, 50 в м. Луцьку Волинської області: 51,0 мільйонів гривень.

 

Лідерами за видатками на ремонти є Київська область та місто Київ (93,1 млрд грн на ремонти), Дніпропетровська область (49,9 млрд грн) та Запорізька область (34,0 млрд грн). Найменше ж на ремонти різного рівня витратили бюджетних коштів у Херсонській (8,3 млрд грн), Кіровоградській (7,6 млрд грн) та Чернівецькій областях (5,0 млрд грн). Повний рейтинг за областями та інфографіку ви можете подивитись в додатках до листа.

Голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик зазначає: «Такий розподіл видатків свідчить не про пріоритет будівництва та ремонту об’єктів соціальної інфраструктури (школи, садочки, лікарні тощо), а про першочерговість ремонту доріг. Тільки за декілька років ми зможемо зробити висновок, чи програма «Великого будівництва» спрацювала та покращила економіку країни в цілому. Зараз же рекомендуємо громадянам активно слідкувати за витратами бюджетних коштів».

Повний рейтинг областей

Всі видатки на ремонти за бюджетні кошти в Луцьку та Волинській області та області ви можете контролювати на карті ремонтів ГО “Антикорупційний штаб” за посиланням: https://map.shtab.net/ . Карта ремонтів – це інтерактивна карта України, на якій позначені всі ремонтні роботи. Кожен громадянин може проконтролювати куди йдуть гроші платників податків, виділені на проведення ремонтів житлових будинків, шкіл, садочків, лікарень, гуртожитків, парків тощо

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев