Волинь — 20-та в рейтингу витрат бюджетних коштів на ремонти: на що витратили 9,9 млрд грн у 2019 — 2020 рр.

news

Громадська організація “Антикорупційний штаб” провела моніторинг витрат на ремонти за бюджетні кошти по всій Україні в рамках “Карти ремонтів”.

Представляємо вам рейтинг витрат на ремонти доріг та інші ремонти 2019 — 2020 років, в якому Волинська область посіла 20-те місце: в цілому на ремонти, відновлення та реконструкцію різних об’єктів тут витратили 9,9 мільярдів гривень бюджетних коштів. До слова, на ремонти в сусідній Львівській області виділили майже на 20,7 мільярди гривень більше, а в Рівненській — на 0,6 мільярдів менше. Аналітики ГО «Антикорупційний штаб» зазначають, що кількість видатків на ремонти в кожній області майже корелюється з кількістю населення в регіоні: чим менше населена область, тим менші видатки і навпаки.

Більше половини витрачених коштів — 5,2 мільярдів — це ремонт доріг. На ремонт чи будівництво інших об’єктів витратили близько 4,7 мільярдів гривень. Представляємо ТОП-5 найдорожчих об’єктів:

  1. Найбільшу суму витратили на Нове будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у с. Стобихівка Камінь-Каширського району Волинської області — 111,5 мільйонів гривень.

  2. На другому місці — Капітальний ремонт вулиці Дубнівської в місті Луцьку Волинської області: загалом 87,0 мільйонів гривень.

  3. На третьому місці — капітальний ремонт проспекту Волі від вулиці Шопена до Київського Майдану в місті Луцьку: 63,4 мільйонів гривень.

  4. На четвертій позиції — будівництво каналізаційної мережі та системи очистки стічних вод у с. Світязь Шацького району Волинської області (коригування): 53,4  мільйонів гривень.

  5. Замикають п’ятірку роботи з Капітальний ремонт лікувального корпусу КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради по вул. Львівській, 50 в м. Луцьку Волинської області: 51,0 мільйонів гривень.

 

Лідерами за видатками на ремонти є Київська область та місто Київ (93,1 млрд грн на ремонти), Дніпропетровська область (49,9 млрд грн) та Запорізька область (34,0 млрд грн). Найменше ж на ремонти різного рівня витратили бюджетних коштів у Херсонській (8,3 млрд грн), Кіровоградській (7,6 млрд грн) та Чернівецькій областях (5,0 млрд грн). Повний рейтинг за областями та інфографіку ви можете подивитись в додатках до листа.

Голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик зазначає: «Такий розподіл видатків свідчить не про пріоритет будівництва та ремонту об’єктів соціальної інфраструктури (школи, садочки, лікарні тощо), а про першочерговість ремонту доріг. Тільки за декілька років ми зможемо зробити висновок, чи програма «Великого будівництва» спрацювала та покращила економіку країни в цілому. Зараз же рекомендуємо громадянам активно слідкувати за витратами бюджетних коштів».

Повний рейтинг областей

Всі видатки на ремонти за бюджетні кошти в Луцьку та Волинській області та області ви можете контролювати на карті ремонтів ГО “Антикорупційний штаб” за посиланням: https://map.shtab.net/ . Карта ремонтів – це інтерактивна карта України, на якій позначені всі ремонтні роботи. Кожен громадянин може проконтролювати куди йдуть гроші платників податків, виділені на проведення ремонтів житлових будинків, шкіл, садочків, лікарень, гуртожитків, парків тощо

0 Комментариев