Волинянка господарювала на землі бійця, що перебував на війні

news

У Ковелі на ділянці чоловіка, який перебував в АТО, сусідка вирила «ставок». Про це розповіла теща військового, ‒ пише Центр правової допомоги.

Зокрема жінка повідомила, що ще до початку проведення АТО її дочці та зятю як військовослужбовцям виділили земельну ділянку для будівництва в Ковелі. Понад два роки вони виробляли документи на ділянку, в той же час використовували її як город. Весною 2014 року, із початком військових дій, зятя мобілізували до АТО, а дочку перевели до Києва на службу.

Сусідка скориставшись тим, що ділянка залишилась без нагляду та не оброблена, влітку 2014 року самовільно зняла шар родючого ґрунтового покриву та перенесла його на свою ділянку. Можливо цього ніхто б і не помітив. Проте, через рік сусідка знову скористалась відсутністю господарів та за допомогою екскаватора так здійняла ґрунт, що в результатів викопала водойму (ставок) посередині ділянки військових. Про цей факт пенсіонерку повідомили сусіди, які робили їй зауваження стосовно «хазяйнування» на чужій землі, але марно, ‒ пише видання.

Жінка повідомила свою доньку, надіславши фото вчиненого сусідкою. Дочка негайно надіслала матері довіреність на проведення дій та рекомендувала звернутись до міліції. Пенсіонерка написала заяву в Ковельському МВ УМВС України щодо неправомірних дій сусідки та притягнення її до кримінальної відповідальності згідно зі ст. 194 Кримінального Кодексу України. Але працівники рекомендували звернутись до суду, оскільки тут ‒ цивільно-правові відносини. Також працівники міліції надали висновок, в якому вказано, що сусідка дійсно проводила роботи на вказаній ділянці, але в пенсіонерки були відсутні підтверджуючі документи про завдані збитки.

Після демобілізації та тривалої реабілітації зятя, сім’я військових під час відпустки навідалась до батьків і зокрема поїхали на свій земельний наділ. Вони були шоковані такими варварськими діями сусідки та не знали, як її змусити привести земельну ділянку до толку. Сім’я військових планує побудувати будинок, а це поки неможливо, адже посередині водойма. Вони намагались вирішити проблему мирним шляхом, провівши бесіду із сусідкою, але вона й слухати не хотіла їхні претензії та вимоги.

Тож, військові звернулися до юристів. У Державній інспекції сільського господарства у Волинській області підтвердили, що ознаки зняття та перенесення родючого шару ґрунту наявні. Нанесена шкода ‒ 2 428,36 грн.

Сусідці надіслали претензію про приведення земельної ділянки в попередній стан та про відшкодування матеріальних збитків, але та її проігнорувала.

У результаті, сторони зустрілися в суді, де позов задовольнили частково: зобов’язали нахабну сусідку привести ділянку до належного стану та виплатити нанесену шкоду заподіяну внаслідок зняття нею ґрунтового покриву в розмірі – 2 428,36 грн, а також відшкодувати моральну шкоду в розмірі – 500 грн.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев