Волинянина-добровольця визнали учасником бойових дій через суд

news

У вівторок, 17 січня, відбулось слухання справи Сергія Марчука щодо встановлення факту його перебування в зоні військових дій на сході України та присвоєнні статусу учасника бойових дій. Рожищенський районний суд, у складі головного судді Івана Сіліча, задовольнив цей позов.

Про це пише Район.Рожище.

Зала судових засідань була заповнена людьми, які прийшли підтримати добровольця – Сергія Марчука, відомого за позивним «Бронік». Також був присутній представник Кабінету Міністрів України – Ольга Ющик.

Попереднє слухання справи відбулося 28 грудня 2016 року. У зв’язку з тим, що на судове засідання не з’явився один із свідків, суд призначив перерву і переніс слухання на 17 січня 2017 року. На попередньому судовому засіданні свідчення у справі учасника АТО надав Андрій Сарганчук, а на слуханні, яке відбулося 17 січня, свідчення надали ще 2 свідки – Сергій Чмур та Вадим Ваврищук. Усі вони підтвердили, що Сергій Марчук перебував у зоні антитерористичної операції у складі ДУК «Правий сектор»

«Кабінет Міністрів України, який я представляю як спеціалізований орган юстиції, вважає, що вирішення цієї справи має бути на розсуд суду. Нормами законодавства нашої держави чітко не врегульовано це питання, тому вирішувати його має саме суд», – коментує ситуацію Ольга Ющик.Юридичну допомогу позивачу надала Ірина Ющук. Вона розповіла, що сам Сергій не хотів подавати позов до суду про надання йому статусу учасника бойових дій. Лише після довгих вмовлянь побратимів він погодився.

«Поданню цієї заяви передували 2 чи 3 місяці наполягань. Я та інші представники ГО «Народна самооборона міста Рожище» довго вмовляли його подати цю заяву. Він пішов на війну добровольцем, тому не хотів доводити державі статус учасника війни, який він і так заслужив потом і кров’ю», – розповідає юрист позивача Ірина Ющик.

Сергій Марчук пояснює, чому він не хотів подавати позов до суду та довго відмовляв побратимам, які його до цього підштовхували, так:

«Є дуже багато людей, які отримали статус учасника АТО, але вони не були насправді на війні й близько. Тобто такі люди отримували цей статус, перебуваючи за 100 км від передової. Через це я не хотів позиватися до суду, не хотів бути такими, як продажні прокурори, міліція чи судді».

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев