Волиняни заплатять по 7 тисяч за видобуток бурштину

news

Маневицький районний суд зобов’язав двох старателів, яких в листопаді минулого року правоохоронці затримали під час незаконного видобутку бурштину в лісовому масиві в урочищі «Лоше» поблизу селища Маневичі, сплатити по 7004 грн. штрафу. Тоді в чоловіків вилучили майже 90г бурштину та обладнання для його видобутку. Про це повідомляє прес-служба волинської поліції.

Встановлено, що в листопаді 2015 року в лісовому масиві поряд з річкою Чернявка, що в урочищі «Лоше» поблизу селища Маневичі, двоє чоловіків незаконно добували бурштин. Переконавшись, що їх ніхто не бачить, за допомогою саморобного пристрою для відкачування води – мотопомпи «Форте» з приєднаними пожежними рукавами та металевою трубою, старателі вимивали бурштин-сирець. Вони встигли зробити в ґрунті 9 ямкових отворів.

Правоохоронці затримали старателів та вилучили мотопомпу «Форте», три пожежні рукави, довжиною по 20м кожен, водозабірний гофрований шланг довжиною 2.5м, 10 прямокутних сіток-екранів, один підсак, металевий шабер, пластикову каністру ємкістю 10л та п’ять металевих стержнів. Окрім, знарядь для незаконного видобутку корисних копалин, правоохоронці вилучили у копачів ще 89.97г. бурштину.

У ході досудового розслідування між прокурором та підозрюваними було укладено угоду про визнання винуватості. Відповідно до її умов, чоловіки повністю визнали вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України. В угоді сторонами визначено міру покарання підсудним – по 7004 грн. штрафу.

Маневицький районний суд затвердив угоду про визнання винуватості.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев