Волиняни матимуть хліб

news

В ході оперативної наради під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенкопроінформував про хід жнивної кампанії та підготовку до проведення осінньо-польових робіт.

– Жнивна кампанія в області практично завершена, – зазначив Юрій Горбенко. – Намолочено 950 тис. тонн зерна, зокрема, пшениці – 673 тисячі тонн, жита – 56, ячменю – 134, вівса – 81, гороху – майже 7 тисяч тонн. Середня урожайність зернових становить 38,5 ц/га, що на 3,5 ц/га більше ніж у попередньому році та на 2,4 ц/га ніж у середньому в Україні.

Найкращі показники спостерігаються у Горохівському районі – 152, Луцькому – 128 та Володимир-Волинському районі –112 тисяч тонн зерна. Завдячуючи технологіям та погоднім умовам в окремих господарствах області рекордна урожайність становить 80 – 90 ц/га, а на деяких площах врожаї озимої пшениці перетнули межу в 100 ц/га. Крім цього, намолочено 80 тис. тонн ріпаку. Урожайність склала 31,4 ц/га – це друга позиція в Україні.  За попередніми розрахунками очікуваний валовий збір зерна з врахуванням кукурудзи становитиме понад  1 млн. тонн та забезпечить повну потребу області у продовольчому зерні, в тому числі його реалізацію за межі області. Проблем із заготівлею і зберіганням немає, адже потужності хлібоприймальних підприємств загальною місткістю понад 500 тис.тонн забезпечують можливість його зберігання.

Також директор департаменту наголосив, що цьогорічні погодні умови сприяли організованому проведенню жнив в області, але нажаль висока температура протягом 2-2,5 тижнів негативно вплинула на урожайність, особливо у поліських районах.

Окрім того, господарники краю активно готуються до проведення осінньо-польових робіт. Уже наступили оптимальні терміни посіву озимого ріпаку і окремі господарства розпочали його посів. За таких погодних умов аграріям доводиться ризикувати, тому необхідно дуже виважено підійти до посіву даної культури. За попередніми підрахунками передбачається посіяти 167 тис. га.

– Зважаючи на хороші показники жнивної кампанії на Волині та достатню врожайність, варто обговорити із підприємствами–виробниками хлібопродуктів питання цін на борошно та хліб, – наголосив голова облдержадміністрації.

0 Комментариев