Волинянам з порушенням слуху радять не соромитися своєї проблеми, ліквідувати її й сповна насолоджуватися всіма звуками життя*

news

Останнім часом все більше волинян звертаються до лікірів зі скаргами на зниження слуху, і це не лише люди похилого віку. В останні роки спостерігається тенденція стрімкого прогресу різного роду порушень слуху серед молоді. Втрата слуху у людини може бути як вроджена так і набута , а також повна або часткова.

 

 

Існують дані, що кожна десята людина має певні порушення слуху. Однак, більшість похід до фахівця чомусь відкладає. Дехто намагається не звертати увагу на якісь незручності, а хтось не відразу й помічає їх, списуючи все на те, що співрозмовник  нечітко говорить чи телевізор тихо працює…

Однак, якщо порушення слуху прогресує, людина стикається з певними проблемами. Стає все важче підтримувати розмову, доводиться по кілька разів перепитувати, а інколи потрібна інформація залишається непочутою, важливі слова втрачаються. Людина уникає спілкування, намагаючись більше часу бути на одинці. Колись вірно підмітив Емануїл Кант: «Сліпота віддаляє нас від речей. Глухота – від людей».

Сьогодні в Україні, все ж, люди не поспішають за допомогою до фахівців. Відкладають вирішення проблеми «на потім» і вже коли тягнути далі нікуди – звертаються до отоларинголога. Лікарі констатують, що операція чи медикаментозне лікування є ефективним в одному з десяти випадків порушення слуху. В переважній більшості чути навколишній світ допомогти може лише слуховий апарат. У розвинених країнах кожен десятий житель користується одним або двома такими пристроями, а в Україні – лише кожен двохсотий. Причини цього зазвичай психологічні. Люди переконані, що слуховий апарат відразу вказуватиме оточуючим на їх проблему, притягуватиме зацікавлені погляди. Хоча, насправді, його навіть не завжди й помічають. Більш впадає у вічі (а багатьох це ще й дратує), коли людина постійно перепитує, відповідає не на те питання, не реагує на прохання, надто гучно говорить, вмикає на всю музику чи телевізор… Через це з’являються непорозуміння, проблеми на роботі… А інколи вчасно непочуте попередження про небезпеку, може призвести до трагедії…

Батькам варто звертатися до ЛОРа, як тільки помітять бодай найменші проблеми зі слухом в дитини
З походом до лора не варто затягувати батькам, які помітили порушення слуху в дитини. Це може мати вкрай негативні наслідки. У розвинутих країнах слух перевіряють спеціалісти починаючи від народження, адже чим раніше виявлена проблема, тим легше з нею боротися. Якщо слухопротезування неминуче, його рекомендують робити якомога швидше, для того щоб дитина могла повноцінно розвиватися .

Бувають випадки, що у дітей починає раптово погіршуватися слух. Якщо лікування не допомогло, спеціалісти рекомендують користуватися слуховими апаратами. З цим радять не зволікати, адже навіть незначні порушення слуху (до 30-40 дБ) можуть призвести до зниження сприйняття слухової інформації, а якщо ситуація більш складна, може трапитися навіть розлад мови у дитини. Щоб не трапилося біди, варто вчасно звертатися за допомогою.

Слуховий апарат може бути модним аксесуаром і навіть виглядати, як прикраса

Зараз ніхто не соромиться носити окуляри, перетворивши їх у модний аксесуар, що доповнює образ. Слухові апарати теж можна носити як аксесуар, чи навіть, як прикраси, адже вони мають привабливі дизайни, бувають різних розмірів, кольорів. Вони досить комфортні і надійні, допоможуть почуватися впевнено у будь-якій ситуації, насолоджуватися різноманітністю звуків природи, чути голос рідних людей. Повернуть радість спілкування, допоможуть жити на повну.

Люди помилково думають, що порушення слуху – це коли усі звуки чути тихіше. Це правда лише частково. Спеціалісти стверджують, що порушення слуху таке ж індивідуальне, як відбитки пальців. Хтось, приміром, може не чути високочастотних звуків (співу пташок чи дитячих голосів), хтось – , низькочастотних. Апарат підбирається індивідуально і підсилює тільки потрібні звуки!

Сучасні слухові апарати – це  високотехнологічні інтелектуальні системи, що володіють практично необмеженими можливостями. Вони здатні максимально якісно задовольнити потреби людей з різними порушеннями слуху, у тому числі у важких і складних випадках, вони не спотворюють звуки. Завдяки застосуванню комп’ютерної техніки при виборі й налаштування слухового апарату, досягається відмінний результат у кожному індивідуальному випадку.

На Волині великий вибір слухових апаратів представлений в ЛОР-центрі лікаря Віговського

Підбором та налаштування слухових апаратів, виготовленням індивідуальних вушних вкладок і засобів захисту від шуму, продажем елементів живлення та супровідних аксесуарів до слухових апаратів на Волині займається ЛОР-центр лікаря Віговського. Тут представлений великий асортимент слухових апаратів майже усіх провідних виробників світу. Ціновий діапазон теж немалий.

Однак, варто розуміти, що досить часто якість товару напряму залежить від ціни. Не може слуховий апарат, який володіє низкою характеристик коштувати дешево. Це підтверджують й дослідники з Мічиганського університету, які, протестувавши велику кількість недорогих приладів, заявляють, що  вони можуть мати протилежний від очікуваного ефект:  сприяти подальшому пошкодженню слуху. Найкраще, зупинити свій вибір на слухових апаратах середньої та вище середньої вартості. Вони надійні й більше підходять пацієнтам.

Не зволікайте з консультацією спеціаліста та не соромтесь проблем зі слухом! Зараз існує чимало можливостей зробити ваше життя максимально насиченим, активним та яскравим.

м.Луцьк, вул.Шопена, 18

Тел. (050)661-68-90, (050)788-49-49, (0332)24-55-65

www.vigovskiy.com.ua.

.

 

 

Автор статті: Валентина Тиненська

0 Комментариев