Волинянам нагадують перевести годинники

news

В ніч з суботи на неділю, 25 жовтня, о 4 ранку за київським часом Україна переведе стрілки годинників на годину назад і перейде на зимовий час. Це означає, що ми отримаємо годину світла вранці, однак втратимо його у другій половині дня.

За словами фахівця в області сну і клінічного психолога Майкла Бреуса, до осіннього переведення стрілок люди пристосовуються набагато легше, ніж до переходу на літній час, коли у нас забирають годину. І все ж, щоб цей процес був безболісним, він дає корисні рекомендації, – пише УкрМедіа.

Після переведення часу на зимовий не міняйте звичний режим

У ніч напередодні переведення годинників лягайте спати у звичний для вас час, тоді зможете повністю прокинутися відпочилими і без поспіху збиратися, оскільки у вас з’явиться ціла додаткова година часу.

Використовуйте додаткову годину в якості перевірки гігієни сну

Додаткову годину сну, яка з’явиться після переведення часу на зимовий, можна використовувати, щоб діагностувати свої звички сну. Для цього слід в суботу ввечері перевести всі годинники на годину назад (телефон і комп’ютер повинні перейти на новий час автоматично), і встановити свій будильник на звичний час пробудження. За словами Майкла Бреуса, якщо прокинутися лише після того, як будильник спрацює, це знак, що ви не отримуєте достатньо нічного відпочинку. А от якщо ви прокинетеся за годину до будильника, значить з вашим сном все відмінно. “Переведення годинників на зимовий час – прекрасна можливість калібрування свого ідеального режиму сну.“ – зазначив фахівець.

Після переведення часу постарайтеся отримувати максимальний вплив сонця

У перші кілька днів після переведення годинників на зимовий час стійке відчуття дискомфорту і занепад сил – далеко не рідкість. Щоб уникнути цього, Майкл Бреус рекомендує не упускати можливість отримати додаткову порцію сонячного світла вранці, і підкреслює, що це той самий поштовх, який задає настрій усього дня. Тому, якщо ви, як правило, тренуєтеся вечорами, перенесіть свої тренування на ранок, а також обов’язково виходьте на вулицю вдень, під час своєї обідньої перерви.

Поліпшіть освітлення всередині приміщень

Щоб уникнути почуття “розбитості” після переведення часу на зимовий, слід поліпшити освітлення приміщень, в яких ви проводите найбільшу кількість часу вдома і на роботі. Це буде протидіяти виробництву мелатоніну, коли за вікном буде темніти. Однак, якщо вам потрібно буде лягти спати раніше, не використовуйте надмірне освітлення після сьомої години вечора.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев