Волинян закликають добровільно здати зброю

news

На території області триває місячник добровільної здачі зброї. За десять днів до територіальних органів поліції мешканці краю добровільно здали 7 одиниць гладкоствольної зброї, 5 газових пістолетів, 1 пристрій для відстрілу патронів, споряджений кулею несмертельної дії та 2 боєприпаси – снаряд та гранату.

Про це повідомляє прес-служба волинської поліції.

25-річний житель села Ветли Любешівського району здав для знищення газовий пістолет марки SUPER-P, К-9мм, який він знайшов, перебуваючи в урочищі Дубє, Ветлівської сільської ради. Артилерійський снаряд 45 мм та гранату часів Другої світової війни здав лісничий Добринського лісництва, які знайшов в лісовому масиві поблизу села Раків Ліс.

Незареєстровану двохствольну гладкоствольну мисливську рушницю марки «ТОЗ-63», 16 калібру, здав до поліції 38-річний житель міста Ковель. Чоловік пояснив, що знайшов рушницю в чагарнику, збираючи чорниці, в лісі поблизу села Велицьк Ковельського району.

Нагадуємо, що за порушення законодавства у сфері обігу зброї передбачена адміністративна й кримінальна відповідальність. Стаття 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність за  ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність настає й у разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів тощо) – ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 3 років. Якщо ви маєте незареєстровану вогнепальну зброю, слід звернутися з відповідною заявою в поліцію. Працівники дозвільної системи нададуть вам кваліфіковану консультацію, а також у випадку необхідності допоможуть легалізувати зброю.

Осіб, які добровільно здадуть незареєстровану зброю, звільняють від кримінальної та адміністративної відповідальності.

Місячник добровільної здачі зброї триватиме до 31 липня 2016 року. Для отримання детальнішої інформації необхідно звертатись в службу дозвільної системи найближчого відділу поліції або в Управління превентивної діяльності ГУНП у Волинській області

0 Комментариев