Волинського митника засудили за хабарництво

news

За зловживання впливом засуджено завідувача сектором митного поста “Луцьк”.

Про це інформує прес-служба прокуратури області.

Прокуратурою Волинської області завершено досудове розслідування і скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо завідувача сектором митного оформлення №1 митного поста «Луцьк».

Митника обвинувачували у зловживанні впливом — прийнятті пропозиції та одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України).

Перебуваючи в силу займаної посади у дружніх стосунках із працівниками Волинської митниці ДФС, 36-річний посадовець за грошову винагороду (100 доларів США за розмитнення кожного автомобіля з рибопродуктами) сприяв представнику підприємства-імпортера в “правильному” митному оформленні колегами товарів.

16 березня 2016 року представник підприємства сам передав митнику 200 доларів за розмитнення двох автомобілів із продукцією, а 13 квітня – попрохав свого знайомого передати посадовцю 400 доларів – уже за розмитнення 4 автомобілів.

Під час одержання другого “траншу” завідувача сектору і затримали “на гарячому” працівники прокуратури Волині спільно зі співробітниками УСБУ в області.             

У ході досудового розслідування посадовець повністю визнав свою винуватість, щиро розкаявся у скоєному та активно сприяв розкриттю злочину.

Сьогодні Луцький міськрайонний суд визнав митника винним та призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн.).

0 Комментариев