Волинський нардеп «вибиває» гроші на добудову шахти № 10

news

Народний депутат Ігор Гузь зареєстрував законопроект щодо фінансування добудови шахти №10 та забезпечення шахтарям виплати заборгованості по зарплатні. 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України виступало з ініціативою виділення коштів держбюджету на забезпечення заробітної плати шахтарям державних вугільних підприємств та для підтримки будівництва шахти «Нововолинська №10».

«Відповідний проект змін до Державного бюджету розроблений фахівцями Міністерства енергетики та вугільної промисловості та зареєстрований у Верховній раді народними депутатами Михайлом Бондарем та Ігорем Гузем ( № 3813 від 26.01.2016)», – повідомляє Мінвугілля у соцмережі Фейсбук.

У пояснювальній записці до Проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України  «Про Державний бюджет України на 2016 рік»  щодо державної підтримки державних  вугледобувних підприємств йдеться про те, що головною метою проекту цього Закону є забезпечення стовідсоткової виплати заробітної плати працівникам шахт та стабілізації їх роботи, а також шахтобудівникам, які здійснюють будівництво шахти № 10 «Нововолинська».

Ідею розробки цих змін підтримав Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, а також представники профспілок шахт.

«Проблема заборгованості заробітної платні перед шахтарями є системною і пов’язана з відсутністю державних дотацій збитковим шахтам. Державна політика в цій галузі скерована на покращення роботи вугледобувних підприємств та виведення їх на беззбиткову діяльність.

Це потребує додаткових інвестицій, у тому числі в обладнання, а також нових підходів до управління вугледобувними підприємствами: побудови чіткого контролю за операційними процесами, покращення охорони майна та відновлення системи контролю якості від лави до кінцевого споживача.

Реалізації цих ініціатив колективами шахт на всіх рівнях – від керівників підприємств до працівників кожної зміни – вже у 2016 році можна буде суттєво зменшити збитки від діяльності державних шахт», – повідомляють у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

Народний депутат Ігор Гузь переконаний, що цей Проект Закону України є неабиякою перспективою для державних вугільних підприємств, які знаходяться на Волині, зокрема для шахт у Нововолинську.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев