Волинський художник подарував собору писанку зі скла

news

Третього травня після Божественної літургії, народний умілець, художник-дизайнер, рекордсмен України Анатолій Бойко, з нагоди Пасхальних свят, подарував собору Різдва Христового унікальну, авторську писанку зроблену із кусочків скла, яка довгий час була на виставках у різних містах України, а віднині буде знаходитись та прикрашати собор Різдва Христового.

Про це пише «Володимир.медіа» з посиланням на повідомлення священика собору Різдва Христового Ігора Бігуна.

Нагадаємо, художник-дизайнер Анатолій Бойко завдяки своїй майстерності відомий далеко за межами рідного міста та навіть країни. Його ще називають Волинським Фаберже, і не дивно, адже майстер розробив унікальний вид мистецтва – вишивку металом на яєчній шкарлупі.

В доробку майстра – більше сотні екземплярів, серед них особливої уваги заслуговують писанки. Вони зроблені з різьбленням та металевим оформленням. Серед унікальних робіт – ваза з очерету, яка складається з 7600 деталей, виготовляв її майстер півроку.

Майстер освоїв 14 технік народного мистецтва. У кожній його роботі присутня національна символіка. За фахом пан Анатолій – різьбяр по дереву й художній дизайнер, усі інші вміння набув з досвідом роботи.
Його життєве кредо: «Якщо впродовж дня я нічого не зробив, то вважаю, що день пройшов марно».
Анатолій Бойко робить різьбу на яєчній скорлупі, по дереву, займається живописом, вишивкою, в’яже гачком, робить вироби зі скла, очерету, лози, виконує графічні роботи олівцем та багато іншого.

Народний умілець каже, що він не може стояти на місці й завжди шукає щось нове: як бачить новий стиль, то не заспокоюється, допоки його не освоїть.

Довідково:
Анатолій Бойко народився в одному із сіл Тернопільської області. Батьки – сільські трудівники. Закінчив Дубнівське училище декоративно-прикладного мистецтва. Під час строкової військової служби отримав групу інвалідності. Працював на новобудовах у Росії, Молдові. Освоїв чимало робітничих спеціальностей – від шевця до будівельника. З 2003 року проживає у Володимирі-Волинському.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев