Волинські велолюбтелі тестували новий одноденний вело маршрут Цуманською пущею. ФОТО

news

І знову велоподорож Цуманською пущею. На цей раз, 28 червня, на День Конституції, 16 велолюбителів, серед яких вчителі, журналісти, фотографи, представники творчих професій, тестували новий одноденний веломаршрут.

Мандрівка пролягала як територією Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща», так і прилеглими місцевостями. Приємна прохолода лісових стежин, освіжаюче купання в озері, споглядання архітектурних пам’яток та волинських ландшафтів, відпочинок на лісових галявинах, прогулянки серед вікових дубів та сосен на крутосхилах Стиру – всім цим мали змогу насолодитись учасники подорожі.

Маршрут нескладний, починається та закінчується в Луцьку. Це хороша нагода для лучан цікаво та пізнавально провести вихідний, адже, нерідко, ми дуже мало знаємо про місцевість довкола свого міста.

Маршрут: м. Луцьк – с. Жидичин (Свято-Миколаївський монастир) – джерело «Святий Дух» – пам’ятний знак на братській могилі воїнів І Світової війни – старий млин в с. Кульчин – с. Кульчин – крутосхили над річкою Стир – ліс біля с. Кульчин – озеро в с. Озерце – ліс між селами Клепачів та Жабка – cтарий Ківерцівський шлях – с. Прилуцьке – Панський ліс – м. Луцьк. Протяжність маршруту  біля 50 км.

Трек маршруту тут.

Працівники парку планують і надалі сприяти розвитку різних видів екотуризму, закликають долучатись до здорового способу життя, пізнавати природу та історію нашої Волині.

Організаторами та керівниками заходу були працівники відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи парку «Цуманська пуща» Савчук Павло, Нечипорук Максим, Рудік Максим.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до велоподорожі, чекаємо вас знову на наших туристичних заходах!

P.S. Чому ми не звертаємо увагу на рідний край?

Із книги «Спогади з Полісся, Волині і Литви», 1840 р., відомого польського письменника-краєзнавця Юзефа Крашевського, який проживав в с. Омельне Ківерцівського району:

«…Немає на світі речі, краю чи місцевості, щоб не була варта уваги та опису, усе може бути по-своєму захопливим. Кожен край, кожен закуток, кожна людина може бути людям наукою, митцеві зразком та помислом.

Дикі ліси Америки Купера, старовинні замки Шотландії Вальтера Скота – чим же вони більше варті уваги, ніж наші ліси та румовища? Минуле наших пущ, в яких ще не відбриніли луни минулого, історія міст та городищ, порослих травою, – скільки спогадів несуть в собі!

На жаль, маємо таку ваду і мали її споконвіку, що все чуже було для нас гарніше, смачніше, більш захопливе од власного; укарав нас Бог і за це. Зі свого радо насміхалися, легко від нього відрікалися, а в чужу латану шмату залюбки рядилися…

…Ті шкаралупи невідомості, в яких ховаються довколишні речі, легко розколюються від найменшої спроби з ними познайомитися. Варто захотіти звернути увагу на свій край, як одразу знайдеш у ньому безліч принад, тисячі пам`яток, тисячі гідних уваги предметів.”

Фото: САВЧУК Павло, НЕЧИПОРУК Максим, ЯРЧАК Андрій, ПОЛІЩУК Віктор.

Деталі тут.

ГРИЦЮК Ю. В. Тел.:  +380-98-97-83-064

 

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев