Волинські школярі посіли 2 місце на всеукраїнському конкурсі екопроектів

news

Десятикласники с. Боровичі Маневицького району реалізували власний екопроект та стали лауреатами III Всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас: проекти, що змінять довкілля й нас».

17 квітня 2016 року в столиці відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу екологічних проектів «ЕКОклас-2016» – соціальної ініціативи торговельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому». На набережній м. Києва зібралися школярі та їх родини, директори шкіл та вчителі, екологічні активісти різного віку з різних куточків країни. Цьогоріч на «ЕКОклас» було надіслано 381 проект, з них 287 учнівських проектів та 94 практичних кейсів від родин. У «ЕКОкласі»-2016 взяли участь 20 373 учнів шкіл та вихованців гуртків, до роботи долучилися 9 092 батьків. Всього до реалізації екопроектів було залучено 811 540 мешканців України.

2d1cb7ae-2072-42fc-a47b-7b8e76ce074d

Волинь була представлена на конкурсі декількома сильними роботами. Так, журі віддали 3 місце у номінації «ЕКОкласна родина» проекту «Темні плями синтетичних миючих засобів. Захист здоров’я людини та навколишнього середовища від небезпечного впливу СМЗ». Автори  кейсу – родина Сищуків з смт. Цумань Ківерцівський району – батько Роман, мама Юлія та 2 сини — Микола та Іван. Родина з’ясувала, що посудомийна та пральна машина можуть нагрівати воду до високих температур, при яких гинуть мікроорганізми та видаляється бруд. Ця особливість дозволяє інколи взагалі не використовувати миючі засоби при пранні незначно забрудненого одягу чи митті посуду.

Ще однією симпатією журі став проект гуртка «Юний еколог» Боровичівської школи Маневицького району, що мав назву «Скляним пляшкам – інше життя». Десятикласники вирішили допомогти мальовничій річці Стир, котра потерпала від великої кількості сміття, а найбільше – від пляшок. Гуртківці не лише очистили територію села та води ріки від скляних пляшок, а й показали можливість їх подальшого використання. Наприклад, відтепер додаткові стіни будинку одного з жителів Боровичів утеплені скляними пляшками і бережуть тепло у будинку в зимовий період. Такий спосіб утеплення невеличкого будинку може бути поширений по всій країні: і дешево, і тепло. Багато пляшок у битому вигляді юні екологи віддали будівельникам для виготовлення бетону та проведення дизайнерських робіт. По тому старшокласники виготовили 20 табличок про заборону смітити на узбіччі доріг та біля села, 10 таких табличок встановили і на узбережжі річки Стир. Такими, здавалося б, простими діями активісти допомогли природі рідного краю та заохотили боровичан оберігати довкілля.

«Наші учні дуже активні та ініціативні, і вони самі виявили бажання взяти участь в конкурсі та вигадали, як саме допомогти рідним Боровичам. Адже село дуже мальовниче, але екологічна ситуація не є здоровою, – поділилася Надія Аршулік, керівник проекту, вчитель хімії та біології. – Якщо ми не будемо перейматися проблемою екології у себе в маленьких селах та містах, то що можна говорити про загальний екологічний стан в Україні чи світі?»

e57a5e04-bdf9-4004-af78-4ff8655743a6 017ffefc-2847-4d92-a41c-b72eae1c760b

Всі учасники були в захваті від роботи над проектом, тому що розуміли: перший крок до чистого довкілля треба починати з себе. «Від кожного з нас залежить, чи здоровою буде наша планета», – коментує десятикласник Андрій Аршулік, один із учасників гуртка «Юний еколог».

«Наш соціальний проект «ЕКОклас» безперервно розвивається, – поділився враженням організатор конкурсу В’ячеслав Поврознік, виконавчий директор торговельної мережі «Фокстрот». – Так, цього року ми не лише розширили аудиторію учасників від шкільних колективів до родин, але й запровадили гран-прі. Це головна нагорода для авторів проекту, що навчає правил екологічної культури та відповідальності максимально широке коло українців».

Гран-прі-2016 отримали кияни – родина Санковських: тітка Ірина та племінниця Анастасія. Їх проект «Навчаємося через гру. Екологічні ігри для дітей» з удосконаленнями та рекомендаціями провідних експертів екології буде розтиражовано та розповсюджено по Україні за допомогою торговельної мережі «Фокстрот».

Фіналістами «ЕКОкласу-2016» також стали команди Дніпропетровської, Луганської, Житомирської та Запорізької областей. Дізнатися більше про переможців III конкурсу «ЕКОклас» та їхні проекти можна тут.

e5c6680f-38fa-4de6-a392-3a6e0ed098c0 05b22a1d-20b1-48d5-85fc-b6bd8972d0281dac8dd4-87e3-4292-92b0-7ad0ee877b88Довідка: Ініціатором Всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас» є Геннадій Виходцев, генеральний директор Групи компаній «ФОКСТРОТ». Організатором виступає торговельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому». Організаційний партнер: Національний еколого-натуралістичний центр МОН України. Конкурс проводиться за підтримки Інституту модернізації змісту освіти МОН України. Міжнародний партнер: Швейцарський фонд «Скорочення ризиків» (Risk Reduction Foundation). Медіа-партнер: бренд «Единственная». Конкурс проводиться за колективними номінаціями: «ЕКОкласний колектив» та «ЕКОкласна сім’я». Детальніше про конкурс: http://www.foxtrot.com.ua/ecoclass.

У 2015 році «ЕКОклас» «Фокстроту» визнано найкращим екологічним кейсом на національному конкурсі практик бізнесу, що змінюють Україну (за версією Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»).

Алевтина Белецька

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев