Волинські школи практично готові до нового навчального року

news

Підготовка освітніх закладів до нового навчального року майже завершена.

Як зазначила в ході оперативної наради начальник управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації Людмила Плахотна, з метою визначення реального стану справ, управлінням освіти,  науки та молоді здійснено оперативний об’їзд навчальних закладів на 80% території області, — інформує прес-служба Волинської ОДА.

На даний час відсоток готовності закладів освіти до нового навчального року становить 98%.

– Відповідно до затверджених графіків комісіями управління освіти міських рад відділів освіти райдержадміністрацій здійснюється об’їзд навчальних закладів із метою вивчення реального стану підготовки до навчання та роботи в осінньо-зимовий період, затверджуються відповідні акти готовності вносяться зауваження та пропозиція із встановленими термінами виконання, –  повідомила Людмила Володимирівна.

Належна увага – і впровадженню енергозберігаючих заходів, адже сесіями органів місцевого самоврядування виділено кошти для заміни вікон та дверей, ремонту дахів та інших поточних робіт. В окремих закладах ці роботи на стадії завершення, оскільки кошти на зазначені цілі вже надійшли в липні-серпня поточного року.

– Для реалізації енергозберігаючих заходів в освітніх закладах цьогоріч виділено чимало коштів: 35 млн грн. у м. Луцьку, 23 млн у Луцькому районі,  10 млн у м. Ковелі, 9 млн у Ратнівському районі. Загальна сума складає понад 100 млн гривень. Окрім того, відповідно до рішення обласної ради 14 липня 206 року місцевим бюджетам області спрямовано субвенцію в загальній сумі 5 млн 25 тис. гривень для облаштування внутрішніх санітарних кімнат в приміщеннях 67-ми загальноосвітніх навчальних закладів, на умовах співфінансування в обсязі не менше 50% за рахунок коштів місцевих бюджетів. За оперативними даними співфінансування таких робіт органами місцевого самоврядування забезпечено лише на 53% (2 млн. 669 тис. грн), – повідомила Людмила Плахотна.

Окрім того, в області триває процес оптимізації загальноосвітніх навчальних закладів. На даний час за рішенням органів місцевого самоврядування реорганізовано 51 загальноосвітній навчальний заклад. Зокрема, створено 4 опорні школи: Колківський НВК Маневицького р-ну, школа-гімназія Голобської об’єднаної територіальної громади, ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Пнівне Камінь-Каширського р-ну, НВК школа-гімназія смт. Турійськ. В складі цих закладів діятимуть 15 філій. Разом з тим, Жидичинська ЗОШ І-ІІІ ступеня Ківерцівського р-ну, в якій навчається 360 учнів, визначена опорною, в рамках Міжнародного пілотного проекту, метою якого є поліпшення якості освіти дітей, які проживають і навчаються в селі.

Управлінням освіти, науки та молоді здійснено процедуру державних закупівель шкільних автобусів на суму 54 млн. гривень, яка проведена відповідно до діючого законодавства.  Таку суму складають: 27 млн освітньої субвенції, 15,5 млн – кошти обласної ради, 12 млн – кошти місцевих бюджетів. Вартість одного автобуса становить 1 млн 580 тис гривень. Однак, шкільні автобуси зможуть отримати лише ті навчальні заклади, які здійснили процес оптимізації.

Позаяк голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зауважив, що потрібно знайти кошти для забезпечення транспортом тих шкіл, з яких автобуси були вилучені та доправлені у зону АТО, а таких в області – 14.

Окрім того, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області акцентував увагу на проблемі наявності малокомплектних шкіл. На переконання Володимира Гунчика такі навчальні заклади не забезпечують учнів належним рівнем знань та можливістю повноцінно конкурувати при вступі з випускниками міських шкіл.

– Керівники тих районів, де політична орієнтація переважає здоровий глузд, мають зробити правильні висновки та прийняти виважені рішення, – повідомив Володимир Петрович.

Окрім того, за рекомендацією голови облдержадміністрації депутати повинні відвідати свято першого дзвоника чи не у всіх школах області, і найперше – завітають до малокомплектних навчальних закладів, щоб на власні очі побачити реальний стан речей.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев