Волинські рятувальники дбають про врожаї земляків

На Волині, аби вберегти від пожеж хлібні поля, співробітниками управління Державної служба надзвичайних ситуацій у Волинській області у кожному куточку волинського краю проводяться рейдові перевірки дотримання правил пожежної безпеки у місцях збирання та зберігання врожаю.
Про це інформує прес-служба відомства.
Рятувальники перевірили стан забезпечення зернотоків та зернозбиральної техніки засобами пожежогасіння, справність систем протипожежного захисту на об’єктах, боєздатність автомобілів місцевих пожежних команд, дотримання, а також якість проведених протипожежних інструктажів з комбайнерами, водіями, їх помічниками та стан дотримання ними протипожежного режиму.
Окрім цього, у районах проводилися зустрічі із представниками органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування під час яких рятувальники наголошували на важливості збереження врожаю-2016. Зокрема, приводилися приклади останніх двох прикрих випадків спалювання посуші та пожнивних залишків, що трапилися у Рожищенському та Іваничівському районах через легковажність пересічних громадян.
Так, поблизу селища Дубище Рожищенського району зайнялася суха трава на площі близько 0,03 га на полі місцевого мешканця, який сам її підпалив. Поруч поля зернових культур. Рятувальники швидко локалізували горіння і завдяки оперативним діям зупинили поширення вогню за 4 метри до пшеничного поля. За самовільне спалювання сухотрав’я на полі він буде притягнутий до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків», відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення».
Під час роз’яснювальної роботи з комбайнерами та водіями на пшеничному полі ТЗОВ «Пядитні» учасниками рейдових груп виявлено горіння стерні та післяжнивних залишків на площі 0,5 га одноосібника громадянина Івана Петрука, мешканця села Колона Іваничівського району. Чоловік запалив пожнивні залишки, що загрожувало займанню 100 гектарам пшениці. Після втручання працівників ДСНС інцидент вичерпано, горіння ліквідоване. Але ж біля кожного такого несвідомого громадянина, який зібрав свою пшеницю і спалює стерню, а на відстані витягнутої руки незібрана стигла пшениця сусіда і поле великого сільськогосподарського підприємства, рятувальника не поставиш. А от такі дії пересічних громадян, а також спалювання ними посуші та пожнивних залишків можуть призвести до знищення вогнем сотень, тисяч гектарів пшениці.
Управління ДСНС України у Волинській області закликає керівників сільгосппідприємств та громадян суворого дотримуватися заходів пожежної безпеки в місцях збирання, переробки та зберігання врожаю, аби завершити жнивну кампанію без втрат від вогняної стихії.
Слід подбати про охорону ланів, зернотоків та місць скирдування, аби там не трапилось пожежі через необережне поводження з вогнем сторонніх осіб. Адже вогонь гірше злодія, він не залишає після себе нічого.
Автор статті: Наталя Хвесик