Волинські лісівники найпершими прибули на ліквідацію наслідків стихії на Горохівщині. ФОТО

news

На електронну скриньку Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства надійшов лист. У ньому – публікація та фото Олега Дідика, головного редактора районної газети «Горохівський вісник», де – слова вдячності лісівникам за небайдужість до чужого лиха. 

Повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ

Дослівно: «У минулий четвер, десь біля 16-ї години, Горохів окутала грозова темрява зі страшною громовицею та блискавкою. Моментально вулицями та тротуарами міста побігли потоки води.

Та за попередньою інформацією найбільших збитків стихійне лихо завдало в населених пунктах Берестечківської зони. Коли втихла громовиця, заступнику голови Горохівської районної ради Віталію Клембі зателефонували з містечка козацької слави та повідомили, що смерч зірвав із Свято-Троїцького собору центральний купол, пошкодив житлові та господарські споруди в навколишніх селах.

Віталій Клемба оперативно, як мовиться, по «гарячих слідах» виїхав у Берестечко. Разом із ним туди прибув головний лісничий ДП «Горохівське лісомисливське господарство» Володимир Супрун, щоб прикинути, скільки буде приблизно необхідно лісоматеріалів для ремонту пошкоджених будівель.

Перед цим Володимир Супрун розпорядився, щоб виїхала бригада для розчищення траси Горохів – Берестечко в лісових масивах. Коли ми їхали в Берестечко, то неподалік від  Лобачівки вже працювали помічник лісничого Ново-Зборишівського лісництва Віталій Бондарчук, робітники Віталій Циринюк, Михайло Миненко і Микола Остапчук. Вони розрізали бензопилами стовбури та гілля зламаних дерев. Лісівники найпершими прибули на ліквідацію наслідків стихії.

На щастя, центральний купол на Свято-Троїцькому соборі в Берестечку не знесло. Смерч зірвав із нього  частину мідного покриття. Як розповів настоятель собору о. Дмитрій, смерч був настільки сильним, що пошматував та покрутив мідні листи, заніс їх аж у сусідні Старики.

За словами священика, в підвалі була для запасу листова мідь, але безбожні зловмисники вкрали її. Вона зараз дуже дорога. Чималі кошти потрібні й  для внутрішнього оздоблення Свято-Троїцького собору, в якого складна історія. Про це в свій час уже розповідав «Горохівський вісник».

Грізно прокотився смерч і над дорогою з Берестечка до Пляшевої Рівненської області. Вся вона була вкрита зламаним гіллям та стовбурами дерев. Стихійне лихо пошкодило житлові будинки та господарські споруди в Берестечку, селах Гектари, Кутрів та інших населених пунктах.

Екстрено виїхали на ліквідацію наслідків лиха рятівники Берестечка. На дорозі біля районної лікарні №2 ми зустріли начальника ДПРП-22 Івана Пашнюка і водія пожежного автомобіля Андрія Надашкевича.

З даху ЗОШ І-ІІ ступеня села Зелене зірвано частину шиферу. Із великою нищівною силою прокотився смерч через Лобачівку. В цьому селі страшне стихійне лихо начебто змело з НД «Просвіта» чималий шатровий дах, залило водою приміщення. Півтора року тому в його капітальний ремонт було вкладено великі гроші. Резонно виникає запитання: чи так, як належить, та на совість було зроблено цей ремонт?

“Ці величезні збитки було завдано за якихось 20 хвилин. Добре, що поруч не було людей, бо не обійшлося б без трагічних випадків”, – із болем розповідав нам Лобачівський сільський голова Святослав Забуський, показуючи розметані з надзвичайною силою частини даху.

Чималу з них занесло на сусідній із НД «Просвіта» житловий будинок Ганни Яківни Рузак, мами відомого в районі лікаря-тарапевта Івана Юрійовича Рузака. Великі уламки вибили вікно, знесли комин, пошкодили покрівлю. Один із них у небезпечному піке прокотився через будинок Г. Я. Рузак і врізався у кремезний горіх.

Зі слів Жабченського сільського голови Людмили Фандич, стихія зірвала дах з місцевої школи,повалила електричні опори. Тривожні повідомлення надходять із інших населених пунктів Горохівщини.

Учора під керівництвом голови райдержадміністрації Любові Матвєєвої і заступника голови районної ради Віталія Клемби в районі працювала спеціальна комісія. Вона конкретно визначає розмір завданих стихією збитків, вишуковує можливості та резерви для їх відшкодування».

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев