Волинські лісівники діляться кращими дендрологічними проектами конкурсу. ФОТО

news

Конкурс на кращий проект дендрологічного парку, скверу чи пам’ятної алеї Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства спільно з обласною організацією Товариства лісівників України оголосило ще в травні. Протягом червня на розгляд журі у лісогосподарські підприємства стали надходити учнівські роботи.

Повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Особливу увагу привернув проект «Ландшафтний дизайн шкільного подвір’я»  учениці 8 класу Боголюбської школи (Луцький район)  Каріни Михальчук. Працювала дівчинка під керівництвом  вчителя біології Віри Суханової.

Ця робота – ґрунтовне дослідження з описом історії ландшафтного дизайну, основних принципів садової мініатюри та класичних квітників. Окремим розділом – розробка ландшафтного дизайну шкільного подвір’я. Додається також зображення, виконане фарбами, та детальний кошторис.

У висновках дівчинка пише: «Всі ці знання (мається на увазі, отримані під час роботи над проектом) знадобляться у моїй майбутній професії, адже я хочу стати інженером по ландшафтному дизайну. Моя мета – вступити до Київського Національного університету біоресурсів та природокористування на факультет «Лісове і садово-паркове господарство».

Якщо я здобуду омріяну професію, я обов’язково приїду до своєї школи і зроблю все від мене можливе, щоб таки втілити цей свій проект у життя, або створити ще кращий і сучасніший. Я вірю, що поки навчатимусь, Україна вийде з економічної кризи, значно покращить свої економічні та соціальні позиції, так, що біля кожної сільської школи буду затишний, квітучий райський куточок».

Віримо, що мрія дівчинки завдяки лісівникам здійсниться значно швидше.

Неабияк вразили проекти, які надійшли на розгляд городоцьких лісівників, – «Рокарій у ландшафтному дизайні шкільного подвір’я» та «Зелена мозаїка в ландшафтному дизайні шкільного подвір’я», підготовлені учнями 8 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ с. Городок» Прилісненської ОТГ Маневицького р-ну під керівництвом директора школи Терещенко Н.М.

Екскізи майбутніх зелених зон виконані у 3D-форматі – на дерев’яній основі із пластикових зразків кущів та декоративного каміння.

Цікавим є виконання проекту Каріни Кузави та Ангеліни Мельник (2004 р . н.) із Рожищенського р-ну – школа с. Топільне «Ландшафтний дизайн шкільної клумби». Дівчатка виконували роботу під керівництвом вчителя біології і географії Наталії Маркової. Робота виконана як аплікація, до якої додається детальний опис.

«Біля школи села Машів є обеліск Слави полеглим воїнам у Другій світовій війні. Щороку свято Перемоги там збирається усе село, аби віддати шану тим, хто захищав Україну. Хочеться цей куточок Слави зробити більш затишним і з сучасним оформленням. Тоді кожен день усім учням, вчителям та батькам, які будуть проходити повз, буде мило глянути на декоративні вічнозелені кущики, ошатні древця та клумби», – розпочала опис проекту учениця 11 класу Машівської ЗОШ (Любомльський р-н) Марія Чуєш.

Що ж, сподіваємося, зовсім скоро так і буде.

Екологічний проект «Ландшафтний сад – від ідеї до втілення» створила учениця 9В класу ЗОШ І-ІІІ ст. смт Ратне ім. Миколи Заліпи Марія Головій (науковий керівник – вчитель екології Людмила Філіпчук). У проекті – детальний опис розміщення рослин у послідовності виконання всіх видів робіт та догляду за ними. Очевидно, що його творці в майбутньому, якщо проект стане переможцем, дбатимуть про насадження і берегтимуть створене лісівниками та учнями.

«Білу казку» біля своєї школи мріють побачити учні шкільного лісництва Луківської загальноосвітньої школи і-ІІІ ст.-ліцею Турійського р-ну. І описують та показують, як можна її зробити.

Тож далі буде більше…

А всім, хто ще не долучився до конкурсу, нагадуємо: 23 липня 2017 р. буде визначено переможців на рівні державних лісогосподарських підприємств (районному), а вже 30 липня обласна конкурсна комісія розгляне три кращих роботи і визначать переможців, щоб вручити їм чималі грошові винагороди.

 

0 Комментариев