Водії-порушники, голосна музика та нерозчищені дороги – на що скаржилися лучани

Майже за місяць, з 1 до 22 січня, до міськради надійшло більше тисячі телефонних звернень лучан (в середньому 54 дзвінки за добу). Скарги лучан різноманітні – від відсутності електропостачання, тепла до голосної музики у супермаркетах та водіїв-порушників.
Про це повідомила сьогодні, 24 січня, директор департаменту «ЦНАП» Лариса Карп’як під час оперативної наради у міського голови.
Найбільше лучан турбувала відсутність електропостачання в житлових будинках та квартирах, яка була викликана як плановими відключеннями, так і аварійними – 246 звернень (21 %). Зокрема на Різдво залишилися без електропостачання декілька вулиць – Володимирська, Ковельська, Челюскіна, Заповітна, Чайковського, Богдана Хмельницького тощо.
220 дзвінків (18 %) стосувалися роботи житлово-комунальної сфери. Просили прибрати сміття в мішках, яке залишили після вкладання бруківки на вулиці Замковій, 7; встановити на попереднє місце бетонну клумбу, яка перекривала заїзд на вулицю Лесі Українки зі сторони вулиці Сенаторки Левчанівської. На бульварі Дружби народів повідомляли про тріщини на стінах, які на їхню думку, виникають внаслідок руху великотоннажного транспорту до магазину та просили направити комісію щодо обстеження стану будівлі. Директор ЖКГ Юрій Крась повідомив, що уже зібрали комісію стосовно цього повідомлення. Також нарікали лучани на несвоєчасне розчищення та посипання пішохідних тротуарів та прибудинкових територій.
47 звернень стосувалися роботи ДКП «Луцьктепло». Зокрема через зупинку бойлерних на вулиці Дубнівській,12, Конякіна, 8, Грабовського, 11, просп. Молоді, 13, Соборності, 24 а та котельні на вул. Дубнівській, 34, Заводській, 3, Богдана Хмельницького, 20, Новочерчицька, 3, Даньшина, 10, Декабристів, 29. Це призвело до тимчасової відсутності опалення та гарячої води в помешканнях лучан. Також ліквідували прорив тепломережі на вул. Мамсурова, 2-4.
Продовжують нарікати лучани на занижені параметри теплопостачання, зокрема на проспектах Молоді, Відродження, вулицях Кравчука, Січовій, Степана Бандери, Богдана Хмельницького, Конякіна, Наливайка, Шевченка, Захарова.
На «Луцькспецкомунтранс» скаржилися через відсутність розчистки та посипання проїзджих частин міста. Мешканці вулиць Ковельської, Конякіна, Щедріна, Ветеранів та проспекту Соборності скаржилися на несвоєчасний вивіз твердих побутових відходів та прибирання біля контейнерів.
Через прориви водопроводу та водогону мешканці вулиць Дубнівська, Офіцерська, Драгоманова, Ошуркевича, Шевченка, Конякіна, Ковельська, Гулака-Артемоського, Підгаєцька та Карпенка-Карого скаржилися на «Луцькводоканал».
Зменшилася кількість звернень, які стосувалися налагодження зовнішнього освітлення вулиць. Відновлено освітлення на вулицях Городецька, 35, Мечнікова, 3-5, 20-24, Гнідавська кут Даньшина, Путінцева, 22, Степова, 54, Красовського, 4, педагогічна, 14, Гоголя, 2, Шума, 10, Станіславського, 50, Марка Вовчка, 11, Кривий вал, 15-31, проспект Волі, 4, 49, Молоді, 19 а-21, проспект Віжродження, 18 – 18а. Нарікали також і на зупинку ліфтів, зверталися стосовно проведення робіт із встановлення приладів обліку газу тощо, обриви ліній зв’язку, безпритульних собак, благоустрій та прибирання територій після демонтажу гаражів, проведення будівельних робіт, голосного звучання музики в торговельних закладах, розміщення оголошень, паркування автомобілів в неналежних місцях, зокрема на дитячих майданчиках.
Продовжують звертатися лучани до міськради через роботу маршрутних автобусів, зокрема на відсутність рейсів у ранкові та вечірні години, великий інтервал та порушення графіків руху, відсутність автобусів на кінцевих зупинках, відсутність навігаторів, неналежну поведінку водіїв, а також порушення ними правил дорожнього руху. Нарікали на такі маршрутки — № 2, 3, 4, 8, 9, 12, 18, 19, 22, 23, 25, 26, 29, 30, 31, 32, 47. Шість звернень стосувалися незадовільного руху тролейбусів. Нагадаємо, нещодавно інформаційний портал «Волинь.info» повідомляв про те, хто є перевізниками у Луцьку.
Активно лучани долучаються до ініціювання петицій. З початку року до 22 січня зареєстровано 18 петицій, 9 із них стосуються теми транспортних перевезень, знову порушили питання будівництва пам’ятника Степану Бандері. Нагадаємо, міськрада не виділила коштів із бюджету на його спорудження. Найбільше підписів здобула петиція про введення карантину у школах, однак стало відомо, що за неї голосували школярі, тому карантин у школах оголошувати не будуть.
Автор статті: Мар'яна Метельська