Віялові відключення світла в Україні можливі влітку: чи загрожує Волині життя по графіках?

news

Тема відключення світла через стан енергосистеми України тримає в напрузі багатьох українців. Тим більше, Укренерго попередило про заплановану одну із найважчих ремонтних кампаній енергосистеми внаслідок масових російських атак.

Варто розуміти, відключення електроенергії потрібне для якнайшвидшого відновлення енергосистеми та задля стабільного проходження майбутнього осінньо-зимового періоду.

Але не варто перебільшувати і  вірити усім чутках із соцмереж та пабліків.

єВідновлення, заявка на компенсацію від держави за зруйновану оселю: Що потрібно для подачі заяви

Аналітик “Центру розвитку міст” Юрій Щедрін розповів, що торік великі АЕС працювали на піку навантаження, а тому на ремонт майже не виводилися. Тому щоб підготувати їх до наступного опалювального сезону, їх потрібно відремонтувати. Про це пише 24 канал.

Невеликий профіцит електроенергії є в Україні і зараз. Тому, за словами директор енергетичних програм у Центрі Разумкова  Володимира Омельченко, відключення світла як взимку – неможливі.

Втім, дійсно, чимало атомних блоків та блоків теплових електростанцій потребують ремонту. Це відбудеться десь у червні – липні. В цей період потрібно, щоб Міненергетики разом з Укренерго збалансували цю ситуацію. Я маю на увазі замінювати блоки, які виводяться у ремонт, тими, що можуть працювати. Загалом, ситуація може бути під контролем,

– зазначив Омельченко у коментарі 24 Каналу.

Світло не відключатимуть: Інформація про графіки відключення електроенергії для українців не відповідає дійсності

Однак експерт не виключає того, що у певні години дня у певних регіонах може не бути світла.

Втім я не можу й прогнозувати те, що вони можуть набрати якогось масового характеру. Адже у нас на додаток є ще опція імпорту електричної енергії з Європейського союзу,
– додає він.

На думку Омельченка, не передбачаються влітку якісь планові чи аварійні відключення на довгий час, тому швидше за все графіки не знадобляться. В окремих регіонах можливі точкові відключення в окремі години.

0 Комментариев