Вінницький студент створив робота-няньку. ВІДЕО

news

Студент Вінницького національно технічного університету створив робота-няню. Машина подає прикутій до ліжка людині чай, ліки чи пульт від телевізора. Багатофункціональний пристрій також вимірює тиск, аналізує рухливість, та запам’ятовує інформацію про стан здоров’я хворого. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів винахідник Дмитро Кривий.

“В мене друг випав з вікна 8 поверху. Через травми став прикутий до ліжка. Наймати доглядальницю доволі коштовне задоволення, та й не кожному чоловікові подобається бути безпорадним. Дуже сильно хотів створити щось, аби йому допомогти. Батько подав ідею робота-няньки. Десь за місяць я розробив проект. Стільки ж часу пішло на його конструювання”, — розповідає Дмитро.

В комплекті з роботом розроблений спеціальний ремінь проти пролежнів, для паралізованих людей. Він кріпиться на спині, та спеціальними вібро-хвилями підтримує повноцінне розповсюдження крові по тілі людини.

“Робота механізму дуже проста. Хворому головне привчитися керувати роботом. Спеціальний механізм кріпиться до руки. Він передає інформацію до робота, той в свою чергу повторює рухи людини. Переносить чашку чи подає ліки”, — каже студент.

Разом зі всіма видатками такий винахід коштуватиме покупцеві 300 доларів.

“Зараз у нас презентаційна модель. Вона не виконує ще всіх функцій, які буде виконувати закінчена версія. В ідеалі цей робот матиме вигляд руки, що прикріплена до столу поряд з хворим. Наша “няня” буде багатофункціональною, та може підіймати вагу до 6 кілограм”, — повідомляє Кривий.

Перший винахід зпаяв в 4 класі. Машинка на радіоуправлінні, перебудованою їздила краще, ніж нова.

“У мене електроніка в генах. Мій батько також навчався в технічному університеті, згодом працював за професією. Він постійно тягав додому різне приладдя. Я частенько любив розбирати його, аби заглянути, що там в середині. Старшим почав ремонтувати побутову техніку. Зараз розробляю системи різних індивідуальних пристроїв на замовлення. Найчастіше замовляють фітнес- браслети ” — говорить винахідник.

0 Комментариев