Вінегрет без «Укропу»? Луцький мер формує ситуативну більшість

news

Джерело: Вінегрет без «Укропу»? Луцький мер формує ситуативну більшість

Завдяки домовленістю із лідерами майбутніх фракцій міської ради мер Луцька Микола Романюк хоче сформувати ситуативну більшість без найбільшої та негативно до нього налаштованої фракції «Укропу». І при цьому він має шанси на успіх.

За підсумками переговорів між лідерами політсил напередодні нової сесії стало відомо, що кандидатом на посаду секретаря ради за поданням мера стане лідерка волинської «Самопомочі» Юлія Вусенко.

«Бюджетну» комісію може очолити лідер «Народного контрою» на Волині Павло Данильчук, «земельну» комісію – колишній заступник голови цієї комісії та представник «Солідарності» Євгеній Ткачук, головою комісії із містобудування та архітектури може стати депутат від «Батьківщини» Андрій Козюра, «соціальну» комісію може очолити Алла Надточій із «Самопомочі», з питань міжнародного співробітництва, молоді та спорту – Наталія Бунда із «Солідарності», з питань комунального майна та приватизації – свободівець Микола Романюк, комісію з питань підприємництва та торгівлі – Петро Нестерук із «Солідарності», а головою «регламентної» комісії може стати депутат від «Свободи» Микола Федік.

Цікаво, що головний спікер луцького «Укропу» Ігор Поліщук заявив про їхню відмову висувати кандидатури голів постійних комісій, яких тепер буде не 10, а 8. Раніше у коментарі ВАР Поліщук підтвердив, що вони готові працювати в раді із усіма, крім «Солідарності». Також джерела ВАР повідомляють, що «Укроп» відмовився від розподілу посад заступників мера. Натомість, наприклад, у «Свободі» про категоричну відмову не заявляли.

Що ж до Радикальної партії, їй співпрацювати із Романюком заважає позиція голови обласного осередку Володимира Кучера. Він вже назвав «зрадниками» депутатів Іваничівської, Любешівської та Маневицької райрад від цієї партії, що голосували за кандидата на голову ради від «Солідарності». Кучер на своїй сторінці у Facebook погрожував таким депутатам позбавленням мандата, однак є сумніви, чи реально це із юридичної точки зору. Але принаймні один «зрадник» у РПЛ в міській раді може бути. Йдеться про Сергія Булу, щоб був бізнес-партнером із сином мера Миколи Романюка та Андрієм Козюрою.

Таким чином ситуативна більшість, що готова працювати із мером принаймні з окремих ключових питань, становити: 8 голосів «Солідарності»+5 голосів «Свободи»+4 голоси «Самопомочі»+4 голоси «Батьківщини»+3 голоси «Народного контролю»=24 голоси із 42, яких поки цілком достатньо.

Під час першої сесії міської ради 24 серпня представники всіх партій заявляли, що будуть голосувати не із політичних мотивів, а в інтересах лучан. Чи справді так і буде, покаже час, однак для прийняття рішень меру на перших сесія потрібно буде узгоджувати інтереси не менше 5 різних політсил. А тому такі рішення точно будуть компромісними.

Не треба забувати і про інтереси команди Ігоря Палиці, що має в раді 15 «штиків». Навряд чи укропівці просто змиряться із роллю вічної опозиції та не претендуватимуть на владу. В їх арсеналі значні фінансові ресурси, соціальна база та репутація фонду «Новий Луцьк», що нагадаємо, збирається інвестувати в місто десятки чи навіть сотні мільйонів. Тому із впливом «Укропу» в раді меру також доведеться рахуватися.

Проте стовідсоткової впевненості у обранні Вусенко перед завтрашнім голосуванням немає. Її точно підтримають депутати із «Солідарності» та «Самопомочі». Також, ймовірно, підтримає «Батьківщини».

Натомість у «Свободі» та «Народному контролі» поки не підтверджують і не заперечують голосування за її кандидатуру. Якщо Вусенко все ж не підтримають, наступним може бути кандидат від «Свободи» (ймовірно Микола Федік). Іншим претендентом називають укропівця Ігоря Поліщука. Тому на сесії міськради 26 листопада можна чекати ситуативних домовленостей, а можливо навіть «кидків» під час голосування.

Антон БУГАЙЧУК

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев