Війна в Україні не стане на заваді святу: до Умані з’їжджаються хасиди

news

У вересні у хасидів розпочинається Рош га-Шана – єврейський новий рік. Традиційно могилі Рабі Нахмана в Умані відбуваються святкування. Цього року навіть війна на території України не злякала паломників і вони масово прибувають на свято.

Як повідомив голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець на брифінгу в Українському медіацентрі, до Умані вже приїхали понад тисяча прочан на святкування Рош га-Шана, а місцева влада очікує, що після 18 вересня приїдуть до 10 тисяч.

В Умані посилюють безпекові заходи та відпрацьовують швидке реагування на можливі загрози.

Крім того, вірян заздалегідь попередили про небезпеку перебування в Україні через російську військову агресію і просила не приїжджати на святкування Рош-га-Шана. Але на перестороги українців, хасиди запевняють, що звикли до воєнного стану, адже в Ізраїлі, фактично постійна війна.

На наш погляд, безпека сьогодні понад усе. Тому говорити, що заклик утриматися від відвідування Умані щодо вірян є суворим заходом, не варто,

– говорить Табурець.

Служба безпеки України та Національна поліція рекомендують паломникам-хасидам утриматися цього року від візиту до України на святкування юдейського нового року Рош га-Шана. Про це повідомляється у Telegram-каналі СБУ.

Правоохоронці вважають, що Росія може використати приїзд і масове скупчення паломників для влаштування провокацій.

Разом з тим, як зазначили в СБУ, в Умані проведено ряд антитерористичних заходів напередодні щорічного святкування Рош га-Шана та приїзду великої кількості паломників.

У контрдиверсійних заходах залучені регіональні підрозділи СБУ, Нацполіції, Національної гвардії, ДСНС та інших органів.

Комплексні тренування відбулися на території недобудови в історико-культурному центрі ім. Раббі Нахмана задля перевірки захищеності об’єкту паломництва. Тут спецпризначенці СБУ змоделювали ситуацію та виконали штурмові дії з використанням альпіністського спорядження, затримали умовну “терористичну групу” та звільнили заручників.

Буде запроваджено додаткові обмеження з точки зору дотримання комендантської години. Тобто ми здійснюватимемо облік щодо кожної людини, заборонятимемо пересування містом і автомобільним транспортом, і пішки. На деяких вулицях буде виставлено додаткові блокпости,

– сказав голова ОВА.

До слова, у 2022 році святкування юдейського нового року (Рош га-Шана) припадає на 25-27 вересня і очікується, що приїде до 10 тисяч паломників.

0 Комментариев