Відсипатися на вихідних шкідливо для здоров’я

news

Повідомляє gazeta.ua

Звичка відсипатися на вихідних підвищує ризик діабету і хвороб серця, пишуть news.еizvestia.com.

Ранні пробудження в будні і тривалий сон у вихідні дні, сприяють підвищенню ризику серцево-судинних патологій. Такі результати опубліковав журнал “Journal of Clinical Endocrinology Metabolism”.

Люди середнього віку, які на вихідних вставали пізніше, мали підвищену концентрацію жиру в крові.

Висновки зроблені за підсумками дослідження режимів сну у 447 людей 30-54 років. Вони тиждень носили браслет, який фіксував рух і час сну. Це були абсолютно здорові люди, які змінювали свій режим на вихідних всього на кілька годин.

Чим більшою була різниця між режимом в будній день і вихідний, тим гіршими були показники холестерину, інсуліну, більшим обхват талії.

За словами вчених, такі зміни можуть бути причиною розвитку ожиріння. Тому тим, хто рано встає на роботу, варто дотримуватися щоденної норми сну.

Щоб надолужити упущений сон за робочий тиждень, досить додати у вихідні кілька годин у вечері. Проблема в тому, що люди, які звикли мало спати в будні, рідко лягають рано у вихідні.

Для того, щоб гарантовано заснути раніше треба ввечері прогулятися, прийняти перед сном ванну, почитати книгу, провітрити кімнату.

І в робочі будні ви прокинетеся здоровими і бадьорими.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев