Відомо, які об’єднані громади отримають шкільні автобуси

news

Як забезпечити довезення школярів – мешканців глибинки до загальноосвітніх навчальних закладів, що оптимізують у процесі втілення освітньої реформи, обговорили під час робочої наради, що відбулася під керівництвом голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Варто нагадати: ще у грудні минулого року Кабінет Міністрів України видав розпорядження “Про перерозподіл деяких видатків Державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2015 рік, та перерозподіл обсягу освітньої і медичної субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам у 2015 році”. Згідно з зазначеним документом обласним державним адміністраціям слід придбати шкільні автобуси, аби дітей із віддалених населених пунктів могли безперешкодно довозити до реорганізованих навчальних закладів – опорних шкіл.

Головною умовою закупівлі транспортних засобів, однак, залишається співфінансування. Позаяк половину фінансів виділили з Державного бюджету. Решту ж – із власних ресурсів повинні віднайти місцеві бюджети.

До слова,  керівники всіх районів та об’єднаних територіальних громад краю заздалегідь надали обґрунтовані пропозиції щодо потреби у тій чи іншій кількості шкільних автобусів. Зауважимо також, що при формуванні переліку автобусів, котрі необхідні районам та новоутвореним громадам для довезення учнів до навчальних закладів, усі озвучені депутатами Волинської обласної ради на засіданнях постійних комісій зауваження та пропозиції не тільки почуто, але й враховано.

Попередньо за результатами оптимізації шкіл Волині передбачено придбати 34 автобуси. Шість із них передадуть у користування об’єднаним територіальним громадам, зокрема Велицькій, Голобській, Зимненській, Устилузькій (2 автобуси) та Шацькій. Інші ж 28 передадуть районам області.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев