Відомо, хто здобув Нобелівську премію в 2015 році

В Осло та Стокгольмі нагородили нобелівських лауреатів дипломами та золотим медалями. Інформує ВВС Україна.
Нобелівським лауреатам 2015 року в галузях медицини, літератури, економіки, фізики і хімії вручили відзнаки під час церемонії нагородження в Стокгольмі.
Водночас нагородження Нобелівської премії миру відбулось на окремій церемонії в Осло.
Десять лауреатів
У Стокгольмі десять лауреатів отримали свої нобелівські дипломи та золоті медалі. Їх вручав король Швеції Карл XVI Густав, повідомляє агенція AFP.
На церемонії в концертному залі були 1600 гостей. Зал прикрасили тисячами квітів, які щороку надає італійське місто Сан-Ремо, де помер засновник премії Альфред Нобель.
Нобелівську премію із медицини отримали троє вчених – Вільям Кемпбелл, Сатоші Омура і Ту Юю – за роботу в галузі паразитарних захворювань.
Американець Вільям Кемпбелл та японець Сатоші Омура отримали нагороду за відкриття нового лікування інфекцій, які спричиняють аскариди, а китаянку Ту Юю відзначили за розробку нової антималярійної терапії.
Премію з фізики вручили японському вченому Такакі Каджита і канадцю Артурові Макдональду за дослідження нейтрино.
“Нобелем” із хімії нагородили шведа Томаса Ліндала, американця Пола Модрича і турка Азіза Санкара за вивчення процесів відновлення ДНК.
Білоруській письменниці Світлані Алексієвич вручили Нобелівську премію із літератури. Її відзначили за “поліфонічні тексти, пам’ятку стражданню і мужності у наш час”.
І Нобелівську нагороду за досягнення у сфері економіки отримав американець Ангус Дітон за “аналітику споживання, бідності і добробуту”.
“Світовий приклад”
Лауреатів Нобелівської премії миру – Національний квартет за діалог у Тунісі, нагородили на церемонії в Осло.
Вони показали світовий приклад того, що можна уникнути конфлікту через діалог та толерантність, заявив Нобелівський комітет.
Квартет відзначили за зміцнення демократії після революції у Тунісі в 2011 році”, яку ще називали “жасминовою революцією”.
Він об’єднав разом різні сторони та показав, що ісламістські та світські групи “можуть домовитися одна із одною, аби досягти рішення в інтересах країни”, заявив Нобелівський комітет.
Автор статті: Наталя Хвесик