Відомо, хто здобув Нобелівську премію в 2015 році

news

В Осло та Стокгольмі нагородили нобелівських лауреатів дипломами та золотим медалями. Інформує ВВС Україна.

Нобелівським лауреатам 2015 року в галузях медицини, літератури, економіки, фізики і хімії вручили відзнаки під час церемонії нагородження в Стокгольмі.

Водночас нагородження Нобелівської премії миру відбулось на окремій церемонії в Осло.

Десять лауреатів

У Стокгольмі десять лауреатів отримали свої нобелівські дипломи та золоті медалі. Їх вручав король Швеції Карл XVI Густав, повідомляє агенція AFP.

На церемонії в концертному залі були 1600 гостей. Зал прикрасили тисячами квітів, які щороку надає італійське місто Сан-Ремо, де помер засновник премії Альфред Нобель.

 Король Швеції Карл XVI Густав вручає нагороду лауреату із медицини Сатоші Омура

Нобелівську премію із медицини отримали троє вчених – Вільям Кемпбелл, Сатоші Омура і Ту Юю – за роботу в галузі паразитарних захворювань.

Американець Вільям Кемпбелл та японець Сатоші Омура отримали нагороду за відкриття нового лікування інфекцій, які спричиняють аскариди, а китаянку Ту Юю відзначили за розробку нової антималярійної терапії.

Премію з фізики вручили японському вченому Такакі Каджита і канадцю Артурові Макдональду за дослідження нейтрино.

“Нобелем” із хімії нагородили шведа Томаса Ліндала, американця Пола Модрича і турка Азіза Санкара за вивчення процесів відновлення ДНК.

 Світлана Алексієвич стала 14-тою жінкою, яка отримала Нобелівську премію з літератури

Білоруській письменниці Світлані Алексієвич вручили Нобелівську премію із літератури. Її відзначили за “поліфонічні тексти, пам’ятку стражданню і мужності у наш час”.

І Нобелівську нагороду за досягнення у сфері економіки отримав американець Ангус Дітон за “аналітику споживання, бідності і добробуту”.

“Світовий приклад”

Лауреатів Нобелівської премії миру – Національний квартет за діалог у Тунісі, нагородили на церемонії в Осло.

Вони показали світовий приклад того, що можна уникнути конфлікту через діалог та толерантність, заявив Нобелівський комітет.

 До Національного квартету входить чотири організації

Квартет відзначили за зміцнення демократії після революції у Тунісі в 2011 році”, яку ще називали “жасминовою революцією”.

 Церемонія нагородження лауреатів Нобелівської премії миру відбувалась у ратуші Осло

Він об’єднав разом різні сторони та показав, що ісламістські та світські групи “можуть домовитися одна із одною, аби досягти рішення в інтересах країни”, заявив Нобелівський комітет.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев