Від поганого, в ще гірше: з 1 березня до протесту польських фермерів планують доєднатися перевізники

news

На кордоні з Україною планується чергова акція протесту, на цей раз від польських перевізників. 

Новий тиждень може принести нові протести на польсько-українському кордоні. 

Як повідомляє видання RMF FM, перевізники планують відновити демонстрацію 1 березня.

Це протест, був офіційно призупинений у січні 2024 року.

Читайте також Військовий з Волині отримав серйозні травми під час служби на передовій: потрібна допомога  

За інформацією видання, перевізники з Люблінщини та Підкарпаття знову хочуть заблокувати переходи в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Можливо, протест торкнеться і під’їзду до переходу в Медиці.

Польські перевізники скаржаться, що українці витісняють їх з ринку. З листопада 2023 року вони вимагають відновити для перевізників з України обов’язкові дозвільні документи для перетнути кордону з Європейським союзом. 

«Пройшли наступні тижні – у нас немає проекту»

Минулого тижня міністр інфраструктури Республіки Польща Даріуш Клімчак запевнив у нашій програмі, що пам’ятає про вимоги перевізників. Всі вони реалізуються, проблема аграріїв і перевізників надзвичайно схожа, – підкреслив він. Тим часом транспортна галузь чекає на конкретні законодавчі акти. Немає ні законів, ні правил” – кажуть у розмові з кореспондентом організатори протестів на Люблінщині та Підкарпатті. 

Президент Асоціації транспорту та логістики Польщі, Мацей Вронськ розповів, що вони отримали повідомлення від Міністерства інфраструктури, що буде представлений проект закону, який посилить перевірки українських перевізників, минули наступні тижні, а проекту так і немає. За його словами, перевізники все ще протестують, але неофіційно.

Цих людей ми бачимо на протестах фермерів. Для мене це також абсолютно несерйозно, ми повинні дати можливість урядовому управлінню реалізувати пункти угоди, укладеної в січні. Я проти посилення протестів, я проти блокування доріг, я за вирішення проблем конкретних громад”, – зазначає Вронський.  

Сигнали фермерів і перевізників свідчать про те, що якщо до четверга в цьому питанні нічого не відбудеться, то масштаб і кількість протестів на кордоні з Україною може тільки зрости.

Які втрати принесли протести для Польщі?

Збитки, спричинені блокуванням перевізниками польсько-українських прикордонних переходів, яке тривало понад 10 тижнів, можуть становити кілька сотень мільйонів євро – підрахували журналісти RMF FM. Така велика сума пояснюється тим, що вартість усього річного транспортування з Польщі в Україну становить приблизно 10 мільярдів євро. 

Деякі перевізники намагалися оминути заблоковані пункти пропуску. Вирішили транспортувати вантаж залізницею або окружним шляхом – наприклад, через Словаччину. Це дозволило доставляти експортовані товари до місця призначення, але це також часто призводить до додаткових витрат. 

Читайте також Хто святкуватиме День ангела у березні: календар іменин на березень 2024

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев